Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Zstąpił do piekieł...


Prezentujemy kolejny odcinek progamu "Credo". Tym razem ks. prałat Roman Kneblewski wyjaśnia fragment wyznania wiary, w którym wspominamy zstąpienie do piekieł Pana Jezusa. 


DATA: 2015-06-11 15:47:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ks. Kneblewski wykłada tu naukę Akwinaty, opartą również na Augustynie. Generalnie uznawano istnienie przestrzeni piekła - infernum, tego, co podziemne. Piekło oznacza nie zbawienie, nie koniecznie potępienie, i dzieli się na różne części - piekło potępionych, piekło dzieci, piekło oczyszczających się i, w końcu, piekło ojców. Tu też można trochę o tym przeczytać: http://www.liturgia.pl/artykuly/I-zstapil-do-piekiel-wywiad-z-Piotrem-Swierszczynskim-OP.html
ponad 6 lat temu / A
 
Ale skoro nie chodzi o piekło, to dlaczego używane jest to słowo? Skoro chodzi o coś innego, to nie można było innego słowa użyć? "Zstąpił do otchłani"?
ponad 6 lat temu / Krzysiek
 
Tak o tym pisze Katarzyna Emmerich; Gdy Aniołowie otworzyli bramy piekielne, ujrzałam jakiś zamęt ohydy, przekleństw, łajań, wycia i jęków. Jezus przemówił coś do duszy Judasza, tu zamkniętej, a Aniołowie mocą Bożą całe tłumy złych duchów obalili na ziemię. Wszyscy czarci musieli uczcić i uznać Jezusa, to było dla nich najstraszniejszą męką. Mnóstwo czartów otoczono wkoło innymi, jeden przy drugim i spętano tych skrajnych, stojących w koło tak, że cała czereda pozostała w ten sposób na uwięzi. Wszystko to odbywało się według pewnych określonych postanowień. Lucyfera wrzucili Aniołowie skrępowanego w będącą tam środkową otchłań, że aż zakotłowało się za nim w ciemnościach. Słyszałam, jeśli się nie mylę, że Lucyfer miał być znowu wypuszczony na pewien czas, coś na 50 czy 60 lat przed rokiem 2000 po Chrystusie. Innych dat nie pamiętam. Niektórzy czarci mieli być uwolnieni pierwej, na karę i kuszenie ludzi. http://pasja.wg.emmerich.fm.interia.pl/zycie_jezusa126.htm
ponad 6 lat temu / circ
 
Ciekawe bo np Katarzyna Emmerich w swoich wizjach widziała wejście do piekła, również podczas egzorcyzmów demon Judasz (książka \'Ostrzeżenie z zaświatów\') mówi, że Jezus zstapił do piekła.
ponad 6 lat temu / pavoolon
 
To zmarli poszli do nieba 40 dni przed Jezusem? Bo Pan przecież dopiero po 40 dniach poszedł do nieba. 1 koryntian 15:23 "lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia."
ponad 6 lat temu / daniel
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 127 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.