Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Zmiany klimatyczne w przeszłości w ujęciu geologicznym


Ziemia w swojej historii przeżywała różne klimaty, od całkowitego zlodowacenia, aż po moment gdy lodu w zasadzie nie było. Obecnie znajdujemy się w jednym z pośrednich stanów, między drugim a trzecim poziomem zlodowacenia w pięciostopniowej skali co oznacza, że jesteśmy w dobrej sytuacji - uważa prof. Leszek Marks z Instytutu Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.


DATA: 2013-12-13 09:47:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Pan profesor mowi o planszach, grafach a kamera statycznie pokazuje caly czas profesora i czasem jakas ladna dziewczyne i jak tu mozna cos zrozumiec.
ponad 3 lata temu / Adam
 
Panie Profesorze ... "Przez ostatnie 550 mln lat występowało szczególnie bujne życie na Ziemi [...]" - bujną to ma Pan fantazję, a tak na poważnie - naprawdę Pan wierzy, że Ziemia istnieje taki szmat czasu ??? Mamy już wiele dowodów mówiących o tym, iż nie może ona istnieć dłużej niż kilka-kilkanaście tysięcy lat, a Wy - geolodzy - dalej wtłaczacie biednym studentom swoje bajki... Osobom zainteresowanym polecam filmy na YT "Naukowy kreacjonizm a geologiczny zapis skamielin" oraz "Młody wiek Ziemi", gdzie mamy podane konkretne fakty wskazujące na to, że nasza planeta ma nie więcej niż kilkanaście tysięcy lat. Nie żadne teorie, założenia i koncepcje, a konkrety. Teoria tzw. "ewolucji" nie wytrzymuje niestety ani krytyki wyników badań naukowych, ani nawet zdrowego rozsądku. Gdyby ci geologowie wiedzieli (a na pewno niektórzy z nich wiedzą), jak skomplikowany jest świat na poziomie mikro i komórkowym, przenigdy nie poważyliby się powiedzieć, że mógł on ewoluować z pyłu.
ponad 4 lata temu / Krzysztof N.
 
Czyli co? 800 mln lat temu ziemia zamarzła. Życie przetrwało tylko w oceanach w niektórych strefach. To by oznaczało za 99,9% gatunków wymarło. Czyli przez te 800mln lat musiało dojść do powtórki z ewolucji od prostych organizmów żyjących w oceanach, aż do człowieka. Ja bym wolał chociaż garść dowodów w tych opowieściach o przeszłości ziemi. Bo pan prof. bardzo często mówi o koncepcjach i teoriach, a rzadko o faktach. Są ludzie, którzy podważają podstawy geologii i datowania i nie słyszałem jeszcze konstruktywnej krytyki ich poglądów. Nie ufam zatem ustaleniom geologów bez dowodów. To wygląda na zbiór hipotez i trzeba pamiętać, że zbiór wniosków opartych na błędnych hipotezach może stwarzać pozory dowodów potwierdzających na te błędne hipotezy (wnioskowanie cykliczne).
ponad 4 lata temu / Grzesiek
 
Wykład (znakomity, który słyszałem w całości) jest zarejestrowany tylko w początkowych 12 minutach. Uważam, że jest ważnym, aby była dostępna całość wystąpienia, zwłaszcza wobec niedostępności materiałów "twardych". Proszę o usunięcie wad zapisu. Ale generalnie bardzo wysoko oceniam przebieg i zawartość obu konferencji i mam nadzieję na rychłe ukazanie się na stronie wszystkich wystąpień. Z Bogiem
ponad 5 lat temu / jerzy
 
Witam, kiedy będzie funkcjonować PCh TV, pozdrawiam serdecznie - Pius
ponad 5 lat temu / Pius
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 117 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.