Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2019 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Tożsamość narodowa a poziom edukacjiZ całą pewnością poczucie tożsamości i zakorzenienia wpływa korzystnie na edukację. Rodzi ono poczucie zobowiązania wobec minionych pokoleń… Poznawanie dziedzictwa przodków wytwarza chęć wzbogacenia go i przekazania tym, którzy po nas nastąpią – ks. Roman Kneblewski dla Pch24.pl


DATA: 2015-06-11 15:46:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

dulce et decorum est pro patria mori
ponad 4 lata temu / dorota
 
Trafne słowa, samo sedno naszych problemów, a w dodatku z jaką pasją powiedziane, istna postawa czysto patriotyczna. A te wątki i ciekawostki prawdziwej historii, aż się chce słuchać. Dla takiego nauczyciela, to chciałbym mieć w szkole tylko historię. Pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego szanownemu księdzu Prałatowi
ponad 5 lat temu / Mariusz z Lubnia
 
Ksiądz ma całkowitą rację. Młody człowiek mający za autorytet internet i często wątpliwej jakości media, nie będzie miał nic do przekazania potomnym.I sam staje się bezwolnym gapiem monitorowym. Ale o to chodzi ludziom, którym marzy się władza absolutna. Łatwo jest sterować bezmyślnymi narodami. Dlatego też nasza Wspólnota Chrześcijańska jest tępiona na wszystkie sposoby. z szacunkiem marek za radomia
ponad 6 lat temu / marekb54
 
Piękny wykład księdza Romana Kneblewskiego ! Czerpię garściami z tego wykładu. Czekam na następne wykłady księdza Kneblewskiego !!!
ponad 6 lat temu / Robert
 
Z pełnym uznaniem przyjmuję sens wypowiedzi ks. Romana tak ze względu na retorykę jak również porównanie historii do korzeni bez wsparcia których bez wątpienia każde drzewo usycha i można przeznaczyć go tylko do obróbki wtórnej. Jesteśmy na portalu bardzo zróżnicowanym tematycznie dodam zatem, że warto w całości spraw rozszerzyć powyższe porównanie albowiem potężne drzewo musi współistnieć z otoczeniem aby nie zostało w osamotnieniu a więc otoczenie nie mniej piękne w postaci łąk z kwiatami, lasów różnorodnych, sadów i wiele innych roślin których istnienie uwarunkowane jest nie mniej ważnymi korzeniami.Potrzebny jest zatem dobry "Ogrodnik" który z pomocą nie mniej dobrych asystentów utrzyma ogród w należytym porządku i rozwoju. Tym ogrodnikiem jest Chrystus a my współcześni tak pomagajmy Panu aby całość kwitła i rozwijała się bo jesteśmy myślę na dobrym starcie oraz z dobrymi narzędziami.
ponad 6 lat temu / _arp
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 109 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.