Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Teoria ewolucji okiem filozofa. Ks. Guz „rozprawia się” z Darwinem


Ideą konferencji „Ewolucja i pochodzenie gatunków w świetle współczesnej nauki – spojrzenie interdyscyplinarne” było przybliżenie aktualnego stanu debaty dotyczącej pochodzenia świata, różnorodności biologicznej oraz ewolucji. Zapraszamy do obejrzenia wygłoszonego podczas tego sympozjum znakomitego wykładu księdza profesora Tadeusza Guza!


DATA: 2016-06-01 13:31:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Nie rozumiem tego ataku na ewolucje w ten sposób zamykacie się tylko w kółku wzajemnej adoracji i sami się marginalizujecie.
ponad 1 rok temu / Vaultboy101
 
Krytyka ewolucjonizmu poprzez pryzmat filozofii arystotelesowskiej (substancja, forma, przypadłości, etc.) jest jak najbardziej uzasadniona (vide Dzieło o. prof. Piotra Lenartowicza). Przykładowo, skąd się "bierze" ewolucyjna nowość, czyli przyrost informacji w organizmie? Odpowiedź darwinowska: z nieożywionej materii. Darwinowska logika procesu ewolucji: ostatecznym arbitrem i motorem zmiany jest środowisko (w tym konkurencja) i jego zmiany (hipoteza "czerwonej królowej"). Bezkierunkowe losowe mutacje w organizmie (de facto brak informacji) nabierają kierunku (teleologii)w wyniku presji abiotycznego środowisko + interakcji międzygatunkowych, czyli doboru naturalnego. Wniosek: w środowisku zewnętrznym jest informacja o planie budowy organizmu. Darwiniści w to wierzą. Odpowiedź w duchu arystotelesowskim: informacja o organizmie znajduje się "wewnątrz" organizmu. Może to być forma. Jeśli nawet tak jest, nie bardzo wiadomo jak ją badać (monizm metodologiczny)
ponad 1 rok temu / Joe
 
Guz! Szamanie! Darwinowi to ze swoimi "mądrościami" do pępka nie dorastasz o już nie dorośniesz.
ponad 2 lata temu / o_Onufry
 
Ewolucja to nie Darwinizm.Ewolucja dotyczy całego Wszechświata.
ponad 2 lata temu / Kazimierz S
 
ksiądz Guz Darwinowi nawet do pępka nie dorasta.
ponad 3 lata temu / ZawszeDziewica
 
dlaczego 200 letnia hipoteza (nie wiedzieć czemu nazywana teorią ewolucji), która nie jest poparta żadnymi dowodami w świecie realnym tak jest promowana?
ponad 3 lata temu / pytanie
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 103 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.