Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Neutralność światopoglądowa państwa nie istnieje


Następny film
W Kościele nie ma żadnego podziału. ZOBACZ VIDEO

Postulat laickości wynika z przesłanki tzw. „neutralności światopoglądowej”. Nie ma czegoś takiego pod słońcem! Nie ma żadnego neutrum. Jeśli w szkole propaguje się wartości chrześcijańskie, to jest to tradycyjna polska szkoła. Jeśli zaś w szkole uczy się wszystkiego, prócz religii – jest to szkoła propagująca wojujący ateizm - mówi w rozmowie z PChTV ks. Roman Kneblewski.


DATA: 2015-07-10 15:19:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Prawdę się poznaje, a nie w nią wierzy! Wierzy się na podstawie poznanej prawdy, bo inaczej mamy do czynienia z wiarą ślepą, która jest bez korzenia i zanika przy najmniejszych wątpliwościach zasianych przez innych głosicieli "prawdy". Jeżeli Kowalski nie ma racji, to Kościół ma obowiązek wyprowadzić go z błędu, uzasadniając swoją rację.
ponad 2 lata temu / zgred
 
Prawda jest jedna. Jesli nie to....nie ma o czym gadac bo naza dyskusja tutaj jest bezsensowna. Zatem... skoro juz zgadzamy sie ze prawda jest jedna to musimy przyznac ze jest wieksze prawdopodobienstwo ze blizej prawdy jest Kosciol niz jednostka (ze swoim ego nieomylnosci). Skoro tak... pozostaje zufac Kosciolowi (nawet jesli czasem sie myli) raczej niz zaufac Kowalskiemu.
ponad 3 lata temu / ROC
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 74 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.