Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2018 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ks. Kneblewski: Haniebne nazwy ulic


Następny film
Zmiany klimatyczne w przeszłości w ujęciu geologicznym
#KOMUNIZM    #HISTORIA    #ULICE    #NAZWY    #PRAŁAT    #KNEBLEWSKI

Ksiądz prałat Roman Kneblewski mówi o swoich doświadczeniach w zmaganiu się haniebnymi nazwami ulic w swojej parafii. Wśród ich patronów byli i są zbrodniarze i Polakożercy.


DATA: 2015-07-10 15:24:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Z najnowszej historii mamy w centrum Warszawy haniebna nazwe islamskiego terrorysty jakim byl Dudajew. Lech Kaczynski sprowadzil ponad 90 tys. islamistow dzis juz maja meczet na Polskiej Reducie Ordona...i jest ich ponad 270 tys. Nazwy ulic...morderca Inki mieszkal w Koszalinie, mial wysoka emeryture i smial sie w glos...Obecnie nikomu nie zalezy na prawdziwej Polsce. Jestesmy swiadkami IV zydowsko-ukrainskiego rozbioru Polski. Hanba.
ponad 1 rok temu / Wolyn1943 Pamietamy
 
Wielce Szanowny i Drogi prałacie KNEBLOWSKI, wielu nas Polaków ma swoje dusze skażone krasnym szatanem! Bywa,że chodzą do kościoła,ale po co?! Znam Solec Kujawski jako miasteczko z lat mego dziciństwa,gdzie w czasie wojny chodziłem do kościoła mieszkając w leśnej wiosce Lażyn,która już nie istniej. 1995 roku wsólpracowałem z miejscową gazetą Solecki Peryskop,w której były publkowane płody mego pióra,także wiersze i fraszki Miesięcznik ten wydawała Pani mgr Janina Pawzun. Wtedy nas, jako redaktorów pisma także interesowała sprawa likwidacji nazw, ulic jako krasny przykry spadek po PRL.Niestety ta sprawa pokazała nam,że postkomuna w tym nadwislaskim grodzie, w różny sposób torpedowała te sprawę.W tamtym czasie w soleckiej drukarni wyszedł mój tomik wierszy i fraszek pt. "Soleckie wiórki." Solecki Peryskop",co należy przyznać był bardzo chętnie czytany przez mieszkańców tego miasta.Szczęśc Bożę księże prałacie w także pięknej pracy patriotycznej. W.Kubicki USA
ponad 1 rok temu / mój adres ekektroniczny: [email protected]
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 75 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.