Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Ks. Kneblewski: Haniebne nazwy ulic

#KOMUNIZM    #HISTORIA    #ULICE    #NAZWY    #PRAŁAT    #KNEBLEWSKI

Ksiądz prałat Roman Kneblewski mówi o swoich doświadczeniach w zmaganiu się haniebnymi nazwami ulic w swojej parafii. Wśród ich patronów byli i są zbrodniarze i Polakożercy.


DATA: 2015-07-10 15:24:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Z najnowszej historii mamy w centrum Warszawy haniebna nazwe islamskiego terrorysty jakim byl Dudajew. Lech Kaczynski sprowadzil ponad 90 tys. islamistow dzis juz maja meczet na Polskiej Reducie Ordona...i jest ich ponad 270 tys. Nazwy ulic...morderca Inki mieszkal w Koszalinie, mial wysoka emeryture i smial sie w glos...Obecnie nikomu nie zalezy na prawdziwej Polsce. Jestesmy swiadkami IV zydowsko-ukrainskiego rozbioru Polski. Hanba.
ponad 3 lata temu / Wolyn1943 Pamietamy
 
Wielce Szanowny i Drogi prałacie KNEBLOWSKI, wielu nas Polaków ma swoje dusze skażone krasnym szatanem! Bywa,że chodzą do kościoła,ale po co?! Znam Solec Kujawski jako miasteczko z lat mego dziciństwa,gdzie w czasie wojny chodziłem do kościoła mieszkając w leśnej wiosce Lażyn,która już nie istniej. 1995 roku wsólpracowałem z miejscową gazetą Solecki Peryskop,w której były publkowane płody mego pióra,także wiersze i fraszki Miesięcznik ten wydawała Pani mgr Janina Pawzun. Wtedy nas, jako redaktorów pisma także interesowała sprawa likwidacji nazw, ulic jako krasny przykry spadek po PRL.Niestety ta sprawa pokazała nam,że postkomuna w tym nadwislaskim grodzie, w różny sposób torpedowała te sprawę.W tamtym czasie w soleckiej drukarni wyszedł mój tomik wierszy i fraszek pt. "Soleckie wiórki." Solecki Peryskop",co należy przyznać był bardzo chętnie czytany przez mieszkańców tego miasta.Szczęśc Bożę księże prałacie w także pięknej pracy patriotycznej. W.Kubicki USA
ponad 4 lata temu / mój adres ekektroniczny: [email protected]
 
Spadek po komunie, w zasadzie w każdej dziedzinie naszego życia jest duży.Najgorsze jest skażenie komunistyczną ideologią naszych umysłów.Bezideowi Polacy dali się ponieść temu czerwonemu bezbożnemu trendowi.Wilu z nas młodych Polaków ze zwykłej ciekawości wdepneło do czerwonego ZMP,ZMS,ale wielu nam młodym Polakom wdepnięcie pozwoliło zauwżyć to, że wdepnęliśmy w krasną magmę obłudy! W tym pomogło nam Polskie Radio Wolna Europa,które słuchaliśmy z dużą ostrożnością,gdyż wieczorami, często pod okna podchodziły wtyki UB.MO itp.Na wsi było dużo bezpiczniej,gdyż pieski szczeknaiem oznajmiały nam przybycie pod okna szpicla.Bywało,że pieski znaczyły tych szpiclów poszarpaniem spodni i ich nóg!A te sprawy ich wydawały,gdyż składali skargi do MO na tych włścicieli psów,które na noc były spuszczane z łańcuchów, pilnując ogrodzonego obejścia domu.A do tego miał prawo właściciel domu. I tak się ta sprawa ze słuchaniem tego radia udawała. Pozdrawiam!
ponad 4 lata temu / J.O
 
w gnieznie w kuri ksiedza gdzie pracowal jest ulica 22 lipca nikomu to nie przeskadza bardzo duzo miast znam gzie sa ulice o takich nazwach wspaniala pamiatka dla mlodych ludzi i dla tych ktorzy sie urodza jak zniszczymy historie to za pare lat bedziemy hitlerowi stawiac pomniki modle sie o kiedza zdrowie z p B
ponad 4 lata temu / brat
 
Ot mądrego to i dobrze posłuchać. Chwała Bogu, że takich kapłanów mamy w narodzie. Kiedy przyjdzie czas będą nas prowadzić i wspierać. Pozdrawiam szanownego księdza i ofiaruję moją modlitwę w jego intencji.
ponad 6 lat temu / leśnik
 
A może ksiądz dobrodziej pomodli się za żołnierzy radzieckich poległych w Polsce 1944-1945.
ponad 6 lat temu / joan
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 119 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.