Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2018 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Katolicy muszą przyjmować wszystkich imigrantów? Ten wykład wyjaśnia wątpliwości


Podejście hierarchów Kościoła do kwestii przyjmowania przez Europę imigrantów z krajów islamskich wzbudza wśród wiernych w Polsce spore emocje. W temacie pokutuje wiele stereotypów i mitów, wprowadzających chaos do życia publicznego. Czy naprawdę katolicy mają obowiązek przyjmować wszystkich przybyszów, jak przedstawiają to zazwyczaj wrogie Kościołowi liberalne media? Czy wobec każdego musimy mieć otwarte ramiona? Jak wygląda doktryna katolicka w tej materii?


DATA: 2017-06-14 08:17:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Niech więc nasi hierarchowie dadzą przykład owieczkom, i każdy z niech niechaj przyjmie pod swój dach z 2 lub 3 rodziny uchodźców. Zapewne się pomieszczą. Czyż przykład nie powinien płynąć z góry.
11 miesięcy temu / patriota
 
@Lakszli46, a co powiedział na koniec Pan tej kobiecie? "...niech ci się stanie jak chcesz". Poza tym warto trzymać się kontekstu; to było w czasie gdy Jezus szukał jeszcze zaginionych owiec z domu Izraela. Pomiędzy tamtym momentem a chwilą obecną trochę się jednak wydarzyło.
ponad 1 rok temu / Hmmm
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 73 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.