Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Kalwaria Zebrzydowska: od sądu u Kajfasza aż po Krzyż


Tegoroczne uroczystości Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej zgromadziły blisko 200 tys. wiernych, którzy w głębokim skupieniu przeżywali Drogę Krzyżową Jezusa Chrystusa. Inscenizacja pasyjna była kulminacją obchodów Triduum Paschalnego obchodzonych w podkrakowskiej miejscowości. Zobacz relację PCh24.pl. 


Tradycja wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej w Kalwarii Zebrzydowskiej sięga początków XVII wieku, gdy powstawało sanktuarium. Jak co roku, wierni z całej Polski przybyli, aby wspólnie przeżywać uroczystości pasyjne, w których tym razem wzięło udział około 200 tys. osób. Misterium Męki Pańskiej rozpoczęto „sądem u Kajfasza”, a następnie przeniesiono się do Pałacu Piłata.


PCh24.pl.

DATA: 2017-04-17 13:37:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 73 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.