Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Joanna Banasiuk: posłowie pytali o jakiś wyimaginowany projekt, nie o STOP ABORCJI


Odtwórz w YouTube
 

Doktor Joanna Banasiuk, przedstawicielka Ordo Iuris, która przedstawiła w Sejmie projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji skomentowała w rozmowie z PCh24.pl debatę nad propozycją wprowadzenia prawa ratującego bezbronne dzieci. Zachęcamy do obejrzenia rozmowy, jak również do przeczytania poruszającego przemówienia pani doktor, wygłoszonego w czwartek na sali sejmowej. 

DATA: 2016-09-26 09:30:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Bardzo mądra kobieta a pseudokatolicy z tzw.partii konserwatywnej to zwykli tchórze
ponad 3 lata temu / Antyadolf
 
@radca Ble ble ble, ble ble ble, ble ble ble - treść twojego wpisu. Przestań kłamać, doskonale wiadomo "do którego bytu się odnosi", tylko tacy ideolodzy jak ty zwodzą, kręcą i manipulują, aby zniekształcić i zafałszować rzeczywistość. To nie "Samoświadomość" decyduje o tym czy ktoś jest człowiekiem czy nie.
ponad 3 lata temu / drh
 
Niestety jak na prawnika bardzo nieprecyzyjny język. dziecko, człowiek to pojęcia prawnie jednoznacznie zdefiniowane, wiec używanie zwrotów dziecka poczętego, człowieka w okresie prenatalnym, dziecka nienarodzonego należy uznać za niedopuszczalny błąd, właściwie za matactwo. Podobnie z tzw ochroną życia poczętego, bo to ogólnik i nie wiadomo do którego bytu się odnosi, czy flory bakteryjnej, czy zarodka. Prymat ideologii nad racjonalnym namysłem musi prowadzić do złych, nieefektywnych dla człowieka, dla ludzi zachowań i rozwiązań, a wpisywanie ich w przymus prawny państwa prowadzi nieuchronnie do odarcia jej z godności, ograniczania wolności jednostki, na rzecz uprzywilejowanych ideologią podmiotów. A to to już nie obrona a haniebne upodlające wejście państwa w intymność kobiety. zarodek, płód to nie są byty samoświadome swego bytu i jako takie nie mogą stać się podmiotem państwowego prawa. Pomijam już poziom kosztów takich zdominowanych ideologią rozwiązań.
ponad 3 lata temu / radca
 
Nasza ,,Mary Wagner\'\'
ponad 3 lata temu / panda
 
Brawa dla polskich posłów, którzy opowiedzieli się za projektem Ordo luris i zagłosowali za życiem najbardziej bezbronnych istot ludzkich, jakimi są dzieci poczęte i nienarodzone. Polska chyba przedmurzem prawdziwej cywilizacji miłości, chrześcijaństwa i wzorem do naśladowania!
ponad 3 lata temu / Vadim
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 132 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.