Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Czy szczepienie przeciwko rakowi ma sens?


Lekarz, który mówi, że szczepionka na raka szyjki macicy pozwoli uniknąć choroby, kłamie. Szczepienie obejmuje bowiem najwyżej dwie, trzy przyczyny raka. A jest ich ponad sto – mówi PChTV prof. Rudolf Klimek, wybitny ginekolog. 


DATA: 2014-01-21 19:39:00
AUTOR: PROF. RUDOLF KLIMEK DLA PCHTV
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Wypowiedź ciekawa i ważna, zwłaszcza część dotycząca zagadnień ściśle ginekologicznych. Zgodzić się także należy z poglądem Profesora przestrzegającym przed szczepieniami mającymi jakoby chronić przed rakiem szyjki macicy. Z praktyki już wiadomo, iż szczepienia te wywołują raka. Natomiast komórka nowotworowa jest nieprawidłową komórką organizmu, nie można traktować jej jako nowej prawidłowej struktury. Nadto, nowotwór może być przeniesiony (przeszczepiony) z jednego do drugiego organizmu (jest to jeden ze sposobów wywoływania nowotworów u zwierząt laboratoryjnych), a HPV należy zaliczyć to jednego z głównych czynników sprawczych raka szyjki macicy. Natomiast, z całą pewnością proponowane szczepionki nie tylko nie zabezpieczają przed rakiem, ale przeciwnie - należy je zaliczyć do czynników silnie onkogennych. Podobnie, egzogenne hormony żeńskie stosowane obecnie masowo m.in. jako środki antykoncepcyjne zaliczone zostały przez IARC WHO do środków rakotwórczych.
ponad 6 lat temu / Monika
 
Fantastyczny wykład, prostym językiem, bardzo dziękuję!
ponad 6 lat temu / ad
 
Chory brzytwy się chwyta. A jeśli jestem chora, to czy nie mam prawa się leczyć? Wiem, że mamy dużą możliwość samoleczenia się. A zatem szczepionka, placebo też chyba może pomóc. Z wykładu zrozumiałam natomiast, że ważny jest higieniczny tryb życia.
ponad 6 lat temu / kasia
 
Zdaje mi się, że opracowano szczepionkę nie przeciwko "rakowi", ale przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), który dopiero jest jedną z przyczyn wywołujących raka szyjki macicy ! W "Wikipedii" wyczytałem (niew wiem, czy to są dane miarodajne), że wirus ten odpowiada aż za 2/3 przypadków raka szyjki macicy, a więc jest niezwykle groźny ! Czy nie należy zatem wyeliminowć to ryzyko, nawet gdyby to było tylko 5% ? Czy nie należy się szczepić na HPV, a jednocześnie nie stosować chemicznych środków antykoncepcyjnych, nie palić papierosów lub brać narkotyki i rodzić w sposób naturalny ? Czy Pan Profesor wziąłby na swoje sumienie te 5% kobiet, którym odmówił by szczepionki, a które "złapały by" wirusa HPV i zachorowqały na raka szyjki macicy ?
ponad 6 lat temu / janusz
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 156 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.