Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Czarna legenda Świętej Inkwizycji


Święta Inkwizycja kojarzy się powszechnie ze stosami i prześladowaniem. Nic bardziej mylnego! Było całkiem odwrotnie! W krajach katolickich nie było polowania na czarownice i masowych płonących stosów! U katolików nie było tortur! To wszystko działo się na terenach protestanckich! Na terenach katolickich do takich tragedii nie doszło właśnie dlatego, że istniała Święta Inkwizycja - mówi w rozmowie z PCh TV ksiądz prałat Roman Kneblewski. 


DATA: 2015-06-11 15:46:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Nawet wielu rosyjskich historyków sowieckiej szkoły (bo mieszkam w Wilnie, więc dużo czytam rosyjskich autorów) przyznaje, że inkwizycję oczernili masoni i "naród" który nimi kieruje, i że "gdyby nie Inkwizycja, to Europa utonęłaby w morzu przestępczości".
ponad 5 lat temu / Jaromir
 
Czy coś z tego co napisałeś spada na Święte Oficjum? Bo ile mi wiadomo to Michał Servet spłonął w Genewie z rąk wyznawców Kalwina. Jaka była rola Inkwizycji w nocy Św, Barttłomieja, czy w działaniach Marii Tudor? Może to wyjaśnisz.
ponad 5 lat temu / Leliwa
 
A co działo się w Hiszpanii od 1480 roku? Jak postępowano z Miguelem Serwetem ? W Anglii Maria I Tudor co robiła? A NOC Świętego Bartłomieja? To tylko małe przykłady działalności inkwizycji i jej współudziału w wielu zbrodniach przeciw ludzkości. I jeszcze jedno. Ksiądz zapomniał wspomnieć o tym że jedynym warunkiem przeżycia w szponach inkwizycji było odwołanie swoich poglądów.Czyli prześladowania za przekonania jako usprawiedliwienie inkwizycji?
ponad 5 lat temu / zdziwiony
 
jeśli ktoś szuka w niewłaściwych źródłach to tam właśnie znajduje bzdury w stylu tej, że Święta Inkwizycja mordowała ludzi w bestialski sposób. Poza tym na taką opinię pracują także \'bajki\' takie jak podana w książce pt "Imię róży". Sam autor przyznał, że \'podkolorował\' obraz przewodniczącego Inkwizycji, bo tak mu się podobało... ten człowiek, ukazany w powieści (później także w filmie) jako sadysta, był w rzeczywistości zupełnie inną osobą. Coś jak przedstawianie Lecha Wałęsy w większości mediów a jego prawdziwy wizerunek i działania (z tą różnicą, że Bernard Gui jest uznawany za psychopatę, a rzeczywiście był wspaniałym duchownym)...
ponad 5 lat temu / qzyck
 
Obiektywnie - Oglądałem inną wypowiedź księdza prałata nt. "Żydów", po stwierdzeniu, że współcześni Żydzi nie mają nic wspólnego z Izraelitami z Biblii, a Polska jest zapowiedzianym w Piśmie Świętym Izraelem, przeraziłem się - te nauki są - ani to historyczne, ani biblijne.
ponad 5 lat temu / historyk
 
Inkwizycja to nie legenda a prawda. Oczywiście katolicy nie mordowali katolików /czyt. lojalnych papieżowi/ a biblijnych chrześcijan.
ponad 5 lat temu / ana
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 127 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.