Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Bp Schneider: zwracajcie nam uwagę gdy widzicie upadek czci dla Najświętszego Sakramentu!


Księża mogą się mylić. Jeśli przez to w sposób nieprawidłowy wierzymy w Boga, skutkuje to złym sposobem czczenia Go. Świeccy mają więc prawo - a nawet obowiązek - zwracać uwagę biskupom, na nadużycia - również te przy udzielaniu Komunii Świętej. Niewykorzystywanie tego prawa jest objawem zaniku świętej bojaźni Bożej! – mówił na spotkaniu w Krakowie ksiądz biskup Athanasius Schneider, autor książki zatytułowanej Corpus Christi. 


DATA: 2017-04-05 12:12:00
AUTOR: ZOBACZ FILM ZE SPOTKANIA
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Zacytuję tu słowa naszego kard.Stefana Wyszyńskiego : ,,Nadszedł czas , abyście nawet nam kapłanom i biskupom odważnie powiedzieli : Nie podoba nam się Wasz wyrozumiały styl zmiękczający nasze życie, Nie podoba się nam , ze już nie macie odwagi stawiać nam wymagań.Jeśli widzicie w nas wady,poprawiajcie je , bo jesteście od tego, Nie chcemy takich duszpasterzy,którzy nie mają odwagi stawiać nam wymagań. "
ponad 1 rok temu / wartości , albo się je ma albo nie ma
 
mieszkam na wsi. wydawałoby sie, że tu problemów nie ma szczególnie w kościele. Otóż od prawie czterech lat trwa walka jak przyjmowac komunie św. zaledwie kilka osób ma odwage uklęknąć, jednak księża lekceważą te osoby. Obecnie przyjmując komunie św. na klęcząco czuję sie jak wyrzutek społeczny. to tyle, poniewaz nie chce nikogo oskarżać. wiem i wierze że Matka Boża pomoże mi jak kiedyś.
ponad 1 rok temu / nikifor k
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 73 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.