DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2019 r.

Boże Ciało
Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Tusk nie otrzyma poparcia PiS w walce o drugą kadencję? Mocne słowa Waszczykowskiego

Tusk nie otrzyma poparcia PiS w walce o drugą kadencję? Mocne słowa Waszczykowskiego
FOT. REUTERS / FORUM

Zdaniem ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, władze Unii Europejskiej, które prowadziły negocjacje z Wielką Brytanią i nie powtrzymały kraju przed wyjściem ze wspólnoty, powinny stracić poparcie. Taka odpowiedź szefa resortu padła na pytanie o poparcie rządu dla Donalda Tuska, ubiegającego się o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

 

Wraz z odejściem obecnych władz Unii Europejskiej ich miejsce powinny zająć nowe elity, które prowadziłyby wspólnotę do nowej jedności – stwierdził w TVN24 minister spraw zagranicznych.

 

W podobnym tonie wypowiadał się niedawno prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem Brexit „jest wielką, straszliwą klęską tej polityki” i należy wyciągać z tego konsekwencje. - Tutaj szczególnie ponurą rolę odegrał Donald Tusk, który prowadził rokowania z Brytyjczykami i w gruncie rzeczy doprowadził do tego, że niczego nie otrzymali, czyli ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za Brexit i powinien zniknąć z europejskiej polityki, ale to dotyczy całej Komisji Europejskiej w jej obecnym skład – ocenił były premier.

 

Waszczykowski stwierdził, że jest to stawisko szefa partii, ale również rząd ma zastrzeżenia do postawy przewodniczącego Rady Europejskiej w negocjacjach z Wielką Brytanią. – My uważamy, że Donald Tusk nie istniał – ocenił minister.

 

- Nie ma żadnej roli przywódczej, nie ma żadnego planu, żadnego pomysłu jak wybrnąć z problemów, w jakich jest Europa – skomentował zaangażowanie Tuska szef MSZ. Czy więc przewodniczący Rady Europejskiej nie może liczyć na poparcie rządu RP w staraniach o reelekcję?

 

- W ogóle poparcie dziś dla władz UE, które doprowadziły do tego, że piąta gospodarka świata wychodzi z Unii, powinno ustać – skwitował Waszczykowski.


 

Źródło: rp.pl

MWł




  


DATA: 2016-06-28 09:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

no to się namachali palcem w bucie; no i ośmieszanie się gadką o niczym (nikim?); przecież za każdym razem jak pokazywali jakiś fragment relacji z jakiś spotkań kołchozowych notabli, w których gdzieś tam mignął ów jegomość (ten ze zdjęcia), to było widać, że on dla tych z góry nie istnieje; aż kuło to w oczy; tylko ślepy tego nie zauważał;
ponad 2 lata temu / JARO
 
Tusk nie potrzebuje poparcia PiS.
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Wart Pac pałaca, a pałac Paca
ponad 2 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "44224"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.