DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Tusk już nie o związkach partnerskich, ale o „małżeństwach homoseksualnych”

Tusk już nie o związkach partnerskich, ale o „małżeństwach homoseksualnych”
fot. POOL/REUTERS

Już nie o związkach partnerskich, ale o małżeństwach homoseksualnych mówi premier Donald Tusk w rozmowie z Adamem Michnikiem i Jarosławem Kurskim w weekendowym dodatku „Gazety Wyborczej”.

 

Donald Tusk, zapytany przez redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, Adama Michnika o kwestie mniejszości homoseksualnych, odpowiedział, że jest przeciwny radykalnym i zbyt szybkim zmianom. "W tak delikatnych sprawach jak obyczajowe jestem za tym, by zmiany w prawie były adekwatne do stanu zbiorowej świadomości, a najlepiej, kiedy je minimalnie wyprzedzają" - stwierdził Tusk.

 

Premier nie mówił już jednak o związkach partnerskich, które – zgodnie z opinią głoszoną przez ich zwolenników w tym i premiera – miały służyć nie tylko homoseksualistom, ale heteroseksualnej większości, a konkretnie tym osobom, które żyją w konkubinacie. Szef rządu tym razem wprost powiedział o "małżeństwach homoseksualnych". "W ocenie konstytucjonalistów konstytucja wyklucza małżeństwa homoseksualne. Potrzebne są zmiany w ustawie zasadniczej" – odpowiadział premier Michnikowi.

 

Sprawa ustawy o związkach partnerskich, która ma być pierwszym krokiem do zrównania małżeństwa ze związkami homoseksualnymi i heteroseksualnymi konkubinatami, nie tylko spotyka się z negatywną oceną opinii publicznej, ale też z licznymi protestami w tej sprawie, które trafiają na biurko premiera.

 

Akcję zbierania podpisów przeciwko legalizacji związków partnerskich rozpoczęło Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Choć przedstawiciele Stowarzyszenia i Krucjaty Młodych w marcu złożyli w Kancelarii Premiera 72 tys. podpisów przeciwko tej ustawie, to liczba protestujących nadal rośnie. Na stronie protestuj.pl przeciwko związkom partnerskim opowiedziało się już ponad 80 tys. osób! A protestować można cały czas.

 

Mimo, że PCh24.pl kilkakrotnie pytało Kancelarię Premiera o to, jak szef rządu odniesie się do 72 tys. podpisów, które wylądowały na jego biurku, nie udało nam się uzyskać żadnej odpowiedzi. Biuro prasowe szefa rządu nabrało wody w usta.

 

Do faktów dotarło jednak Centrum Prawne Ordo Iuris. Prawnicy wystosowali wniosek o dostęp do informacji publicznej do Kancelarii Premiera z pytaniem o liczbę protestów wysłanych do Donalda Tuska drogą pocztową i elektroniczną. Okazało się, że liczba ta jest imponująca. „Wpłynęło 116 639 protestów przeciwko projektom ustaw, które zmierzają do prawnego zrównania związków osób tej samej płci z małżeństwem w ramach tzw. związków partnerskich” – poinformowała Kancelaria Premiera. Z tego 91 469 przekazano w formie papierowej (listownie), a 25 170 drogą elektroniczną (e-mail).

 

 

PCh24.pl

ged


DATA: 2013-07-08 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czegoś nie rozumiem. Pochodzenie słów: źena-żona,kobieta(starosłowiańskie), gyne\'-kobieta(greckie),guena- rodząca(praindoeuropejskie),genos-pochodzenie. Od tych słów pochodzi żona i małżeństwo. Małżeństwo zakłada, że jest kobieta rodząca dzieci i ze tworzy się ród. Nic nikomu nie ujmując, w związku homoseksualnym w sposób naturalny dziecko się nie urodzi, a mężczyzna nie jest kobietą. Nazwa/określenie małżeństwo nie powinna mieć zastosowania. Jest to związek partnerów (jeśli już jest). Dlaczego zatem się mówi o "małżeństwie"? To są jakieś "łamańce",tj. sztuczne/nienaturalne twory.
ponad 4 lata temu / bleac
 
Należy nadal protestować przeciwko "małżeństwom homoseksualnym". W związkach partnerskich nie tylko chodzi o homoseksualistów. Bywa, że np. dwoje ludzi nie będących rodziną mieszka razem i się sobą opiekuje(nawet bez seksu) ze względów finansowych albo z uwagi na potrzebę opieki. Bywa że dwoje młodych ludzi mieszka i prowadzi razem gospodarstwo i stara się urządzić, zanim zawrą małżeństwo (brak pieniędzy). Chodzi o uporządkowanie/zabezpieczenie praw majątkowych, wstęp do szpitala. Czy nam się to podoba czy nie, sytuacje w życiu są różne. I nie powinna tu być eksponowana sprawa homoseksualizmu. Ktoś, jakieś lobby odwraca kota ogonem.
ponad 4 lata temu / z
 
Homo unia bedzie naciskac na Tuska. Czarne owce chca przemalowac na biale.
ponad 5 lat temu / Mg
 
Tęczowe taczki podjadą pod KP. Trasa Wiejska-Czerska.
ponad 5 lat temu / St
 
""W tak delikatnych sprawach jak obyczajowe jestem za tym, by zmiany w prawie były adekwatne do stanu zbiorowej świadomości, a najlepiej, kiedy je minimalnie wyprzedzają" Czytaj - Afirmujemy sprawę stopniowo żeby bydło się nie połapało. Wrzuć żabę do wrzątku to od razu wyskoczy, a wrzuć ją do zimnej wody a potem stopniowo ją podgrzewaj to się ugotuje.
ponad 5 lat temu / Moloch
 
to zdjęcie jest podsumowaniem gorliwej diablej pracy tego gościa.A przypomina mi końcową scenę z filmu "Omen"....
ponad 5 lat temu / gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.