DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Tusk jak Niemcy: popieram decyzję o wszczęciu wobec Polski unijnej procedury

Tusk jak Niemcy: popieram decyzję o wszczęciu wobec Polski unijnej procedury
Lukasz Kobus / FORUM
#POLSKA    #WPROST    #RADA EUROPEJSKA    #DUDA    #SZYDŁO    #DEBATA    #BRUKSELA    #PREMIER    #MERKEL    #PREZYDENT    #NIEMCY    #EUROPA    #UNIA EUROPEJSKA    #POLITYKA    #TUSK    #PROCEDURA

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie zaskoczył swoich europejskich przyjaciół i oświadczył, że solidaryzuje się ze skandaliczną decyzją Komisji Europejskiej o wszczęciu wobec Polski „procedury ochrony państwa prawa”. „Jestem całkowicie pewien, że jest to decyzja optymalna, i w pełni ją popieram” – podkreślił były polski premier.


- UE ma prawo, a także obowiązek angażowania się w trudny i otwarty dialog z władzami każdego kraju członkowskiego UE, w którym zasady rządów prawa i demokracji mogą być naruszane. Ale proszę, nie oczekujcie ode mnie, żebym był szczęśliwy z powodu tego, że wszczęto procedurę wobec Polski - stwierdził Tusk w rozmowie z dziennikarzami. Wypowiedź ta padła jeszcze przed debatą w europarlamencie w której udział wzięła polska premier.


Według Tuska Komisja Europejska „działała w dobrej wierze”. - Oczywiście możemy dyskutować o metodach i czy decyzja KE mogła być ostrzejsza, czy łagodniejsza. Była też dyskusja wewnątrz Komisji o czasie i niuansach proceduralnych. Ale Komisja podjęła decyzję. Jestem całkowicie pewien, że jest to decyzja optymalna, i w pełni ją popieram – nie pozostawił wątpliwości niegdysiejszy lider Platformy Obywatelskiej.


Tusk rozmawiał z dziennikarzami także po europarlamntarnej debacie na temat zmian wprowadzanych przez polski rząd. Mimo licznych nawoływań do tego, by w dzień debaty polscy politycy pracujący w strukturach Unii byli w miarę jednogłośni, Tusk postanowił przypomnieć, że za Beatą Szydło nie przepada. - W trzech sprawach zgadzam się z premier Beatą Szydło: że Polacy to bardzo dumny naród, że Polska to piękny kraj i zgadzam się, że Polska dobrze się rozwija i ma szansę zostać championem Europy (…)Wydaje się, że w ocenie tego, co się dzieje dzisiaj w Polsce, zarówno w polskiej opinii publicznej, jak i w oczach Europy trzeba czegoś więcej niż dobrze wygłoszone przemówienie – stwierdził.


Według Tuska potrzebne będą jeszcze „pewne fakty”, gdyżtoczą się procedury, nie tylko w instytucjach UE, ale i w Komisji Weneckiej, więc potrzebujemy trochę czasu, żeby pewne kwestie wyjaśnić”.

 


kra

Źródło: RMF FM, TVN24


 


DATA: 2016-01-20 10:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

KE działała w takiej wierze jak działał Tusk w sprawie Smoleńskiej.Każdy popierający działania KE w sprawie Polski jest na jej usługach i nie tylko?
ponad 3 lata temu / 01021939
 
Nic dodać , nic ująć. Nie pomyliłem się z oceną Donalda jeszcze w czasach gdy był ,,premierem". nie pomyliłam się gdy powiedział ,, jak Polak z Polakiem". Nigdy Polakiem nie był. A jego działania na arenie europejskiej świadczą o tym dobitnie.
ponad 3 lata temu / Lech
 
gorali zes urzadzil donadl
ponad 3 lata temu / graf
 
No i wykształć kucharza a on potem Cię ugotuje. To dopiero szczyt szczytów.
ponad 4 lata temu / pszenka
 
@1 może podeślę ci jakiś adres do psychiatry, bo chyba bardzo potrzebujesz...
ponad 4 lata temu / Aaaaa
 
dialog a nie narzucanie woli ? przy takiej polityce UNii i bezsensownych działań trzeba się zastanowić czy powinniśmy dalej tkwić w tej UNII. Jeśli Przewodniczący jest przeciwko swojej ojczyzny ta takich ludzi nazywamy po imieniu czyli...
ponad 4 lata temu / Walldi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.