DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Tusk jak Anders? Rusinek: Mam wizję, że wróci do Polski na białym koniu

Tusk jak Anders? Rusinek: Mam wizję, że wróci do Polski na białym koniu
fot. Xinhua / FORUM
#TVN    #PROGRAM    #MELLER    #DRUGIE ŚNIADANIE MISTRZÓW    #CHWIN    #RUSINEK    #ANDERS    #TUSK

Jednym z tematów „Drugiego śniadania mistrzów” był ewentualny powrót Donalda Tuska do Polski. Niemal wszyscy goście Marcina Mellera wyrazili nadzieję, że były szef PO wróci do kraju i odegra ważna rolę. Pojawiło się nawet porównanie do gen. Andersa (sic!).

 

Taką nadzieję wyraziła Małgorzata Domagalik, redaktor naczelna miesięcznika „Pani”. Ale błysnął przede wszystkim Michał Rusinek, który wyraził po prostu nadzieję, że powrót Donalda Tuska będzie powrotem zwycięskim. – Mam taką wizję, że wróci do Polski na białym koniu – powiedział pisarz i były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Trudno nie odnieść wrażenia, że Rusinek, komentując ewentualny powrót Donalda Tuska do Polski, nawiązał do słynnego marzenia wielu Polaków pod sowiecką okupacją, że sowiecka niewola zakończy się wraz ze zwycięstwem państw zachodnich nad imperium Stalina. Symbolem tego zwycięstwa miał być tryumfalny powrót do kraju gen. Władysława Andersa.

 

Tuska do polskiej polityki zaprosiłby też pisarz, Stefan Chwin. Ten przyznał, że zna się z byłym premierem osobiście. – On nie poddaje się fobiom i emocjom, które w Polsce są rozszalałe – powiedział. Zachęcił też byłego premiera, by zajął się tworzeniem nowej partii. – Powinien zbudować własną inicjatywę polityczną – przyznał pisarz.

 

 

Źródło: TVN24

ged


DATA: 2016-12-10 12:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe, co trzeba sobie wstrzyknąć lub co wciągnąć, aby mieć wizję tego osobnika na białym koniu? A może to była biała myszka po wypiciu czegoś procentowego?
ponad 3 lata temu / Rozsądny
 
Raczej przydała by mu się " Nasza szkapa " .
ponad 3 lata temu / dziadek
 
Pan Tusk POdobnie jak Piłsudski przyjedzie na kasztance, lecz RUDEJ......
ponad 3 lata temu / opty
 
Chyba prosto do kryminału. Dla towarzystwa trzeba jeszcze ściągnąć Rostowskiego.
ponad 3 lata temu / abc
 
Oni wszyscy mówią w jednym mianownikiu. Cała ta " spontaniczna" opozycja. Coraz częściej ze wszystkich stron i w różnych barwach o tym mówią. Nie zdziwiłbym się gdyby u pewnych strategów nie konsolidowano po prostu próby przejęcia władzy z udziałem akcji bezpośredniej na ulicy zwielokrotnionej jednoznaczną histerią i prowadzeniem tłumów przez skonsolidowane media a także uzgodnione reakcje państw zachodu. Polacy CZAS OTWORZYĆ OCZY, te mrzonki powtarzają się za często z wielu stron, jakby celowo zapominając wyników demokratycznych wyborów a retoryka nawoływania do bezprawia staje się przez powszechność " normalna".
ponad 3 lata temu / obserwator
 
Tusk wraz z PO rządził 8 lat i doprowadził Polską gospodarkę do ruiny, zadłużył naszą Ojczyznę kwotą 2,5 biliona złotych, zniszczył służbę zdrowia. Za jego rządów w Polsce 4 ml dzieci głodowało. Afery gospodarcze niszczyły kraj. Nie zdarzyło się w dziejach naszej Ojczyzny i chyba Europy aby urzędujący premier zrezygnował z funkcji premiera i przeszedł na bardzo dobrze płatne stanowisko komisarza w UE, a Tusk to zrobił. Tragedią dla Narodu Polskiego byłby powrót Tuska do Polski
ponad 3 lata temu / cichy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.