DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Tusk: nie będzie dymisji ministra Sienkiewicza

Tusk: nie będzie dymisji ministra Sienkiewicza
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM
#TUSK    #PARAFIANOWICZ    #AFERA PODSŁUCHOWA    #SIENKIEWICZ    #WPROST    #NOWAK    #BELKA    #NBP    #PODSŁUCHY    #KOMOROWSKI    #PO    #PIS    #NAGRANIE

Analiza nagrania Sienkiewicz-Belka nie wskazuje na przekroczenie prawa, choć styl tej rozmowy był bulwersujący – powiedział na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Poinformował, że nie będzie wyciągał konsekwencji politycznych.

 

Donald Tusk stwierdził, że nie podobał mu się styl rozmowy szefa MSW, Bartłomieja Sienkiewicza i szefa NBP, Marka Belki, której nagranie ujawnił „Wprost”. Zapowiedział jednak, że z rozmowy tej nie wynika, by zostało złamane prawo. – Nie znajduję powodów, które mogłyby skutkować dymisją ministra Sienkiewicza – powiedział premier. Szef rządu podkreślił, że nie wysyłał ministra Sienkiewicza na rozmowy z Belką. Do spotkanie miało dojść z inicjatywy szefa NBP.

 

Tusk zwrócił uwagę, że to, co było przedmiotem rozmowy, nie było realizowane w praktyce. Przypomnijmy, że Sienkiewicz i Belka mieli uzgodnić, iż NBP będzie finansował deficyt budżetowy pod warunkiem zmiany ustawy o banku centralnym oraz dymisji ówczesnego szefa resortu finansów – Jacka Rostowskiego. Premier stwierdził, że prace nad ustawą rozpoczęto jeszcze przed nagraną rozmową, zaś on sam miał namawiać Rostowskiego, by nie rezygnował ze swojej funkcji.

 

Premier odniósł się również do negatywnej opinii Sienkiewicz na temat Polskich Inwestycji Rozwojowych. Zwrócił uwagę, że to wówczas projekt dopiero rozpoczynał działania, a szef MSW nie zajmuje się akurat tą sferą działania rządu.

 

Premier bagatelizował też istotę rozmowy Sienkiewicza z Belką. – Rozmawiali o działaniach rządu i NBP, które mogłyby zapobiec kryzysowi gospodarczemu – powiedział. Przypomniał, że w praktyce nic z podjętych przez nich ustaleń nie zostało zrealizowane. Tusk negatywnie odniósł się też do rozmowy byłego ministra transportu, Sławomira Nowaka z byłym wiceministrem finansów, Andrzejem Parafianowiczem. Stwierdził, że sprawą zajmie się prokuratura. – Sam fakt tej rozmowy jest dyskwalifikujący – powiedział.

 

Tusk mówił też o samych nagraniach. Stwierdził, że w rejestrowaniu rozmów urzędników państwowych przez osoby trzecie widzi „aspekt próby obalenia rządu przez nielegalne podsłuchy”. – Nie umniejszam znaczenia tych nagrań. Chce jednak podkreślić, że to nie rozmówca nagrywał rozmówcę, ale po raz pierwszy mamy do czynienia z nagrywaniem rozmówców przez osobę z zewnątrz – powiedział premier.

 

Donald Tusk powiedział również, że nie będzie podejmował decyzji politycznych na podstawie tych materiałów. Zapowiedział też, że będzie się przyglądał sprawie. Kwestie ujawnionej przez „Wprost” afery podsłuchowej będzie, jak zapowiedział premier, wyjaśniał… minister Sienkiewicz jako szef MSW.

 

 

ged

 


DATA: 2014-06-16 15:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

CZYLI DONALD TUSK NIE MIAŁ Z TYM NIC WSPÓLNEGO. BRAWO.....
ponad 6 lat temu / akagi
 
Gdyby Sienkiewicz rozmawiał z Belką bez zgody Tuska to dzisiaj byłby ODWOŁANY a tak nie jest więc wniosek jest jeden
ponad 6 lat temu / L.W.
 
Premier Tusk sam odbywa rozne zakulisowe rozmowy, totez woli sie nie narazac "osobom trzecim" jakas pochopna decyzja w sprawie dosc oczywistej dla ludzi, ktorzy jeszcze nie zatracili kontaktu z rzeczywistoscia, gdzie panuja honor, uczciwosc i zasady etyczne. Gdyby pan Tusk nie byl pragmatycznym politykiem nie przywiazanym jakos szczegolnie do wyznawanych publicznie zasad moralnych, a byl mezem stanu, nie sprawowalby swej obecnej funkcji.
ponad 6 lat temu / DM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.