DZIŚ JEST:   22   MAJA   2019 r.

Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
 
 
 
 

Tureckie władze zablokowały dostęp do Wikipedii. Powodem treści zagrażające bezpieczeństwu

Tureckie władze zablokowały dostęp do Wikipedii. Powodem treści zagrażające bezpieczeństwu
Fot. Reuters / Huseyin Aldemir / Forum

Mieszkańcy Turcji utracili dostęp do popularnego serwisu internetowego Wikipedia. Podczas próby odwiedzenia „internetowej encyklopedii” pojawia się komunikat: „przekroczono limit czasu połączenia”. Władze w Ankarze zablokowały możliwość korzystania z Wikipedii ze względu na rzekomo zawarte w niej treści zagrażające bezpieczeństwu.


Władze tureckie zablokowały możliwość korzystania z popularnego internetowego serwisu Wikipedia. Uniemożliwiono dostęp do wszystkich wersji językowych „internetowej encyklopedii”. Urząd ds. Technologii Komunikacyjnych potwierdził, że podjęto stosowne „środki administracyjne”, ale nie podał szczegółów związanych z „operacją” zamknięcia Wikipedii.


Niezależne media wskazują, że władze kontaktowały się z administratorami serwisu i prosiły o usunięcie stron, które mogą być zakwalifikowane jako „wspierające terroryzm”. Decyzja władz tureckich opiera się na ustawie pozwalającej na wprowadzenie zakazu dostępu do stron internetowych uznanych za obsceniczne lub będące zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. Każdy użytkownik internetu korzystający z usług tureckich dostawców sygnału, przy próbie odwiedzenia Wikipedii otrzymuje komunikat: „przekroczono limit czasu połączenia”.


Decyzja administracyjna o zablokowaniu dostępu do Wikipedii może zostać jeszcze cofnięta. Urząd ds. Technologii Komunikacyjnych wydał wstępne polecenie, które musi zostać zatwierdzone przez sąd. Ostateczna decyzja zostanie podjęta w ciągu 48 h od chwili zablokowania serwisu.


Warto przypomnieć, że Turcja blokowała już wcześniej dostęp do popularnych serwisów internetowych, wśród nich do Facebooka oraz Twittera. Użytkownicy nie mogli z nich korzystać w okresie wielkich demonstracji antyrządowych, a także po atakach terrorystycznych.


Turecka opozycja oskarża prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana o kierowanie państwa w stronę systemu autorytarnego. Wskazują, że sytuacja stale się pogarsza, w szczególności po kwietniowym referendum, w którym Turcy zdecydowali o wzmocnieniu roli prezydenta i przejęciu przez niego funkcji premiera.

 

 

Źródło: The Telegraph, tvp.info, fakt.pl

WMa

 


DATA: 2017-04-30 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Słabe jest państwo, które swoje zagrożenie widzi w Wikipedii. To znaczy, że sami rządzący widzą jak bardzo są słabi. Mocne państwa i mocne idee nie muszą obawiać się portali internetowych czy innych tego typu rzeczy.
ponad 2 lata temu / Ab
 
@Andreas Wiedza jest podstawą. Bez wiedzy możesz żyć ale tylko jak niewolnik. Inna rzecz czy wiki kłamie czy nie. Prawdopodobnie będzie przerabiana, treści zostaną zunifikowane, poddane jednej światowej religii, zrównoważonemu rozwojowi i wszelkim agendom. Dlatego też zrujnowano czytelnictwo. Książka raz wydrukowana jest nieprzerabialna czym zagraża wdrażanemu totalitaryzmowi.
ponad 2 lata temu / pat
 
Straszna sprawa to tak jakby bez wikipedii nie można było żyć
ponad 2 lata temu / Andreas
 
Kolejny zakompleksiały, tchórzliwy psychopata u władzy. Niedobrze
ponad 2 lata temu / Rozsądny
 
Szykujemy się do inwazji islamu.
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "51235"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.