DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Turecka polityka totalnego kłamstwa. Powstanie 25-tomowe dzieło negujące rzeź Ormian

Turecka polityka totalnego kłamstwa. Powstanie 25-tomowe dzieło negujące rzeź Ormian
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Pod patronatem komitetu ekspertów Instytutu Historii Tureckiej ukaże się 25-tomowe dzieło, mające za zadanie obalić zarzuty o ludobójstwie Ormian w 1915 w ówczesnym Imperium Osmańskim. Uczestniczący w tym programie naukowcy rozpoczęli już badania archiwów i bibliotek zarówno w Turcji, jak i w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Niemczech i Wielkiej Brytanii w celu znalezienia dowodów zaprzeczających wspomnianej tragedii.

 

Rzecznik Instytutu, przedstawiony przez miejscowe media jako Akşam, oświadczył, że badania historyczne w różnych krajach skupiają się na dokumentach oryginalnych obejmujących lata 1900-15, wydobytych z archiwów i bibliotek w tych państwach. Zdaniem rzecznika okazuje się, że niektóre z tych dokumentów zostały zmanipulowane, aby przypisać władzom tureckim odpowiedzialność za planowe masakry Ormian, dokonywane na Półwyspie Anatolijskim w 1915. Akşam wspomniał w tym kontekście o odpowiedzialności oddziałów ormiańskich, które miały dokonywać w tamtym okresie gwałtów na ludności tureckiej.

 

Wspomnianą inicjatywę wydawniczą, przedstawianą przez władze w Ankarze jako antypropaganda, zapowiedziano w czasie, gdy społeczność ormiańska w Turcji przeżywa trudne chwile, związane ze śmiercią 8 marca ormiańskiego patriarchy Konstantynopola Mesropa II Mutafiana i wyborem jego następcy. Zmarł on po wielu latach ciężkiej choroby umysłowej, uniemożliwiającej mu kontakt z otoczeniem, w wyniku zamachu na niego w 2008 roku.

 

Turcja dotychczas stanowczo zaprzecza, jakoby dopuściła się masowej zagłady Ormian, począwszy od kwietnia 1915 ok. półtora miliona Ormian. Było to pierwsze ludobójstwo na taką skalę, na którym później wzorował się Adolf Hitler, planując całkowite wymordowanie Żydów. Oprócz Ormian z rąk Turków zginęło w owym czasie także kilkaset tysięcy prawosławnych Greków i chaldejskich Asyryjczyków. Zwłaszcza ci drudzy obchodzili w 2015 roku setną rocznicę zagłady swych przodków, uznając ją również za akt ludobójstwa. Także w tym wypadku władze tureckie odmawiają uznania swej odpowiedzialności za tę zbrodnię.

 

KAI

TK


DATA: 2019-03-15 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludobójstwa Greków Pontyjskich w czasie wojny 1919-1923 też zaprzeczają..Turcy chyba żyją w alternatywnej rzeczywistości.
3 miesiące temu / Angelika
 
Sprawa jest bardziej złożona, ten plan został przygotowany i przeprowadzony przez młodoturków, którzy niedługo potem obalili sułtanat i wprowadzili świecką republikę. Skala prześladowań była wielokrotnie większa niż te, których dokonywały muzułmańskie władze w przeszłości. To raczej wierzący muzułmanie stali się gorliwym narzędziem w rękach wolnomularskiego rządu.
3 miesiące temu / stasiu
 
Owijanie wełny w bawełnę. Mówiąc wprost. Muzułmanie mordowali chrześcijan. Do dzisiaj to robią. Co roku mordują około 100.000 chrześcijan ze względu na wyznawaną wiarę w Jezusa Chrystusa. Z tego samego powodu prześladowanych jest na całym świecie ok. 300 milionów chrześcijan.
3 miesiące temu / oj tam
 
Turcy to dziś po Niemcach i Rosjanach czołowi obrońcy i wielbiciele III Rzeszy i nazistów. Mają wielki sentyment do Waffen SS.
3 miesiące temu / Jurgen
 
Czy tam tez mordowali jacyś naziści o nieustalonym pochodzeniu?
3 miesiące temu / Morka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66868"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.