DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Turcja grozi Unii zerwaniem porozumienia migracyjnego. Czy Zachód czeka nowy kryzys?

Turcja grozi Unii zerwaniem porozumienia migracyjnego. Czy Zachód czeka nowy kryzys?
Mevlut Cavusoglu. By Preiss /MSC/Wikimedia

Szef tureckiej dyplomacji ostrzegł w piątek Unię Europejską, że jeśli Bruksela nie spełni żądań Ankary, to dojdzie do zerwania porozumienia w sprawie powstrzymywania napływu imigrantów do krajów zachodnich. Mevlut Cavusoglu oczekuje zniesienia obowiązku wizowego dla obywateli jego kraju. UE obiecała to już w roku 2016.

 

Zdaniem szefa tureckiego MSZ nie jest to szantaż ani groźba, gdyż – jak stwierdził – Unia nie wywiązała się ze swoich zobowiązań. Dlatego też, jeśli Zachód nie zniesie obowiązku wizowego dla Turków, Ankara wycofa się z porozumienia migracyjnego z UE i przestanie powstrzymywać przybyszów zmierzających do Europy. Nie będzie również przyjmować odsyłanych obcokrajowców, głównie Syryjczyków.

 

Oprócz żądania zniesienia wiz Cavusoglu wyraził oczekiwanie dopłacenia kwoty brakującej do 6 mld euro. To ekonomiczna zapłata dla Turcji w zamian za przyjmowanie z powrotem ludzi zmierzających z Syrii do Europy. Pieniądze – jak powiedział minister – zgodnie z ustaleniami powinny zostać przekazane pod koniec roku 2018.

 

Zdaniem dyplomaty UE oraz Turcja powinny wspólnie rozwiązywać przyczyny kryzysu migracyjnego na miejscu – w Syrii.

 

Obecnie, wedle danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców, w Turcji przebywa 3,5 miliona uchodźców z Syrii. W myśl porozumienia z roku 2016 Turcja powstrzymuje ich marsz do Europy. W zamian Ankara miała otrzymać pieniądze oraz zniesienie wiz, o co teraz upomniał się Mevlut Cavusoglu. Turcja stawia więc Zachód przed trudnym wyborem, szczególnie w obliczu obaw o nadawanie tureckiego obywatelstwa uchodźcom, by w ten sposób opuszczali Turcję i udali się do krajów Unii Europejskiej. Brak konieczności posiadania wizy może ułatwić takie działania.

 

 

Źródło: interia.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-06-30 10:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Propaganda nawet na portalach katolickich przechodzi wszelkie granice. Kochamy przynależeć do UE - niemieckiej mitteleuropy i być niewolnikami niemców ale gardzimy Turcją, państwem które nie ogranicza Kościoła Katolickiego, w której przyjmują swobodnie chrzest konwertyci z Iraku, Iranu i mogą tam swobodnie wyznawać wiarę katolicką. Brawo my!
ponad 1 rok temu / kon
 
Może wreszcie "mądrale" z UE przekonają się, że Turcja nie jest partnerem do rozmów!
ponad 1 rok temu / Karol
 
UE zamiast płacić Turkom ogromne kwoty i ulegać szantażowi powinna wzmocnić kontrolę swoich zewnętrznych granic. To rozwiązałoby problem. Na to należy przeznaczyć te pieniądze. Nachodźców Straż Graniczna powinna zawracać już na granicy. W razie burd powinna użyć siły. Ci ''komisarze jewropejscy'' winni są w pierwszej kolejności zadbać o dobro obywateli UE bo z i ich podatków ci eurokraci są utrzymywani. Oni zaś nie robią nic żeby to bezpieczeństwo zapewnić a nawet chcą wypracować mechanizm stałej relokacji. Mechanizm który de facto byłby końcem chrześcijańskiej czy tam świeckiej Europy. Pozwalają aby zalewała nas ''rzeka'' agresywnych, niewykształconych i roszczeniowych analfabetów bez szans na asymilację. Na naszym podwórku formacja polityczna zwana PO już na początku kryzysu uchodźczego, ochoczo chciała na rozkaz Berlina i Brukseli przyjmować ubogacaczy liczonych w tysiącach. W Warszawie za rządów Gronkiewicz ( PO ) powstał nowy meczet
ponad 1 rok temu / ZEUS
 
Przecież jak UE zniesie wizy to już po nas . Turcja da paszport wszystkim chętnym afrukanczykom i oni tu legalnie wjadą...
ponad 1 rok temu / Kos
 
Po co dawać temu szantażyście pieniądze????? Zamknąć granicę wysłać wojsko i nikogo nie wpuszczać. No sorry ale to jest być lub nasze nie być. Czy w końcu ktoś to powstrzyma???
ponad 1 rok temu / Ad
 
To jak mafia islamska,groza szantazuja tylko gdzie jest napisane ze maja prawo wprowadzac chaos i notorycznie nekac inne narody a przedewszyskicm Chrzescijan. Bez ich nawrocenia darma z nimi gatka biedni zakladnicy pseudoproroka.Co rusz pojawia sie jakis szantazysta na swiecie i chce kasiory a UE zamiast swiecic przykladem wypiera sie swoich korzeni i wprowadza coraz to nowe obrzydlistwa i bluznierstwa.
ponad 1 rok temu / Ojtam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.