DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Turcja grozi Unii zerwaniem porozumienia migracyjnego. Czy Zachód czeka nowy kryzys?

Turcja grozi Unii zerwaniem porozumienia migracyjnego. Czy Zachód czeka nowy kryzys?
Mevlut Cavusoglu. By Preiss /MSC/Wikimedia

Szef tureckiej dyplomacji ostrzegł w piątek Unię Europejską, że jeśli Bruksela nie spełni żądań Ankary, to dojdzie do zerwania porozumienia w sprawie powstrzymywania napływu imigrantów do krajów zachodnich. Mevlut Cavusoglu oczekuje zniesienia obowiązku wizowego dla obywateli jego kraju. UE obiecała to już w roku 2016.

 

Zdaniem szefa tureckiego MSZ nie jest to szantaż ani groźba, gdyż – jak stwierdził – Unia nie wywiązała się ze swoich zobowiązań. Dlatego też, jeśli Zachód nie zniesie obowiązku wizowego dla Turków, Ankara wycofa się z porozumienia migracyjnego z UE i przestanie powstrzymywać przybyszów zmierzających do Europy. Nie będzie również przyjmować odsyłanych obcokrajowców, głównie Syryjczyków.

 

Oprócz żądania zniesienia wiz Cavusoglu wyraził oczekiwanie dopłacenia kwoty brakującej do 6 mld euro. To ekonomiczna zapłata dla Turcji w zamian za przyjmowanie z powrotem ludzi zmierzających z Syrii do Europy. Pieniądze – jak powiedział minister – zgodnie z ustaleniami powinny zostać przekazane pod koniec roku 2018.

 

Zdaniem dyplomaty UE oraz Turcja powinny wspólnie rozwiązywać przyczyny kryzysu migracyjnego na miejscu – w Syrii.

 

Obecnie, wedle danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców, w Turcji przebywa 3,5 miliona uchodźców z Syrii. W myśl porozumienia z roku 2016 Turcja powstrzymuje ich marsz do Europy. W zamian Ankara miała otrzymać pieniądze oraz zniesienie wiz, o co teraz upomniał się Mevlut Cavusoglu. Turcja stawia więc Zachód przed trudnym wyborem, szczególnie w obliczu obaw o nadawanie tureckiego obywatelstwa uchodźcom, by w ten sposób opuszczali Turcję i udali się do krajów Unii Europejskiej. Brak konieczności posiadania wizy może ułatwić takie działania.

 

 

Źródło: interia.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-06-30 10:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Propaganda nawet na portalach katolickich przechodzi wszelkie granice. Kochamy przynależeć do UE - niemieckiej mitteleuropy i być niewolnikami niemców ale gardzimy Turcją, państwem które nie ogranicza Kościoła Katolickiego, w której przyjmują swobodnie chrzest konwertyci z Iraku, Iranu i mogą tam swobodnie wyznawać wiarę katolicką. Brawo my!
8 miesięcy temu / kon
 
Może wreszcie "mądrale" z UE przekonają się, że Turcja nie jest partnerem do rozmów!
8 miesięcy temu / Karol
 
UE zamiast płacić Turkom ogromne kwoty i ulegać szantażowi powinna wzmocnić kontrolę swoich zewnętrznych granic. To rozwiązałoby problem. Na to należy przeznaczyć te pieniądze. Nachodźców Straż Graniczna powinna zawracać już na granicy. W razie burd powinna użyć siły. Ci ''komisarze jewropejscy'' winni są w pierwszej kolejności zadbać o dobro obywateli UE bo z i ich podatków ci eurokraci są utrzymywani. Oni zaś nie robią nic żeby to bezpieczeństwo zapewnić a nawet chcą wypracować mechanizm stałej relokacji. Mechanizm który de facto byłby końcem chrześcijańskiej czy tam świeckiej Europy. Pozwalają aby zalewała nas ''rzeka'' agresywnych, niewykształconych i roszczeniowych analfabetów bez szans na asymilację. Na naszym podwórku formacja polityczna zwana PO już na początku kryzysu uchodźczego, ochoczo chciała na rozkaz Berlina i Brukseli przyjmować ubogacaczy liczonych w tysiącach. W Warszawie za rządów Gronkiewicz ( PO ) powstał nowy meczet
8 miesięcy temu / ZEUS
 
Przecież jak UE zniesie wizy to już po nas . Turcja da paszport wszystkim chętnym afrukanczykom i oni tu legalnie wjadą...
8 miesięcy temu / Kos
 
Po co dawać temu szantażyście pieniądze????? Zamknąć granicę wysłać wojsko i nikogo nie wpuszczać. No sorry ale to jest być lub nasze nie być. Czy w końcu ktoś to powstrzyma???
8 miesięcy temu / Ad
 
To jak mafia islamska,groza szantazuja tylko gdzie jest napisane ze maja prawo wprowadzac chaos i notorycznie nekac inne narody a przedewszyskicm Chrzescijan. Bez ich nawrocenia darma z nimi gatka biedni zakladnicy pseudoproroka.Co rusz pojawia sie jakis szantazysta na swiecie i chce kasiory a UE zamiast swiecic przykladem wypiera sie swoich korzeni i wprowadza coraz to nowe obrzydlistwa i bluznierstwa.
8 miesięcy temu / Ojtam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.