DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Turcja: władze „kneblują” Internet

Turcja: władze „kneblują” Internet
fot.mmagallan/sxc.hu

Parlament w Ankarze zaaprobował ustawę pozwalającą na zaostrzenie kontroli nad Internetem. Ustawa przewiduje, że władze będą mogły bez jakiejkolwiek zgody i interwencji sądu zablokować każdą stronę internetową w ciągu czterech godzin. Dostawcy usług internetowych natomiast zostaną zobowiązani zachowywać przez okres dwóch lat całą prywatną korespondencję. W każdej chwili ma ona być dostępna dla miejscowego departamentu telekomunikacji.

 

Pomysłodawcy nowej ustawy antyinternetowej są zdania, że w ten sposób będą chronić życie prywatne tureckich rodzin, a także blokowane będą wszelkie próby działalności o charakterze terrorystycznym. Przed zgubnym wpływem narkotyków chronione będą także dzieci. W „zarodku” niszczone będą  wszelkie próby tworzenie stron pornograficznych.

 

Tyle władze w Ankarze. Jak należało się spodziewać, obrońcy wolności słowa oraz opozycja ostro krytykują pomysł rządu. - Każdego dnia nasza demokracja się cofa.  Środki, które chcecie  stosować to najzwyklejsze na świecie zabijanie wolności – mówił Altan Tan, przedstawiciel prokurdyjskiej Partii Pokoju i Demokracji. - Przypomnijcie sobie, że Adolf Hitler stosował te same metody, gdy przejął władzę w Niemczech – ostrzegał jeden z młodszych  przedstawicieli opozycji w tureckim parlamencie.

 

Przyjęte w nocy ze środy na czwartek zapisy stanowią element pakietu ustaw, którego dalszą część parlament w Ankarze będzie omawiał w kolejnych dniach.

 

Warto przypomnieć, że na początku stycznia br. w Turcji aresztowano dziesiątki blogerów. Usłyszeli oni zarzut podżegania do działalności antypaństwowej. Czternastu innym osobom zarzuca się natomiast organizowanie niepokojów ulicznych poprzez portale społecznościowe. Policja rozesłała już za nimi listy gończe.

 

 

Źródło www.islamnews.ru

ChS


DATA: 2014-02-07 08:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.