DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Tunezja: zaostrzymy walkę z terroryzmem. Nie ma naszej winy w sprawie berlińskiej masakry

Tunezja: zaostrzymy walkę z terroryzmem. Nie ma naszej winy w sprawie berlińskiej masakry
fot. REUTERS/Anis Mili/FORUM

Główny „eksporter” terrorystów, Tunezja, zapowiada zaostrzenie walki z dżihadystami. Rząd w Tunisie deklaruje, że wszyscy islamscy bojownicy wracający do kraju z zagranicy będą odtąd natychmiastowo aresztowani.


Po niedawnym zamachu w Berlinie dokonanym przez imigranta z Tunezji władze tego kraju zapowiadają zaostrzenie walki z terroryzmem. Rząd zamierza natychmiast po przekroczeniu tunezyjskiej granicy aresztować wszystkich islamistów, którzy za granicą walczyli w szeregach organizacji terrorystycznych. - Gdy tylko jakiś terrorysta wróci, zostanie aresztowany i wytoczony będzie mu proces zgodnie z obowiązującym prawem antyterrorystycznym – zadeklarował premier Tunezji Youssef Chahed w rozmowie z niemieckimi mediami.

 

Tunezyjski rząd od dłuższego czasu zbiera informacje o wszystkich dżihadystach wyjeżdżających na „świętą wojnę”. Obecnie na liście terrorystów z tunezyjskim obywatelstwem widnieje 2900 nazwisk. Jednak amerykańscy obserwatorzy uważają, że dane te są zdecydowanie zaniżone i tak naprawdę na dżihad wyjechało z Tunezji około 7000 osób.

 

Premier Chahed tłumaczy, że w przykładu zamachowca z Berlina, Anisa Amriego, po stronie jego kraju nie leży żadna wina. - Działaliśmy w tym przypadku tak, jak zwykle, wszystko przebiegło idealnie – podkreślił. Chahed zaznacza, że trzeba „dokonywać rozróżnienia między terrorystami a tymi, którzy opuścili Tunezję nie posiadając ważnych papierów i zostali później odesłani” do swojego kraju. W przypadku Amriego, podkreśla premier, tunezyjskie służby nie miały żadnych informacji wskazujących na zagrożenie. „[Amri] zradykalizował się w Europie” – mówi polityk.

 

Wniosek o azyl w Niemczech złożony przez zamachowca z Berlina został odrzucony już latem 2016 roku. Niemcy nie mogli jednak wydalić go z kraju, bo nie posiadali odpowiednich dokumentów. Tunezja dostarczyła je dopiero dwa dni po ataku. Wcześniej już Włosi chcieli odesłać Amriego do jego ojczyzny po tym, jak odbył w ich kraju karę czteroletniego pozbawienia wolności. Tunis nie rozpoznał w nim jednak swojego obywatela i nie zezwolił mu na wjazd.

 

 

 

Źródło: zeit.de

Pach

DATA: 2017-01-03 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie był w stanie udowodnić swojego obywatelstwa ani narodowości a do tego może wtargnął na teren UE bez dokumentów to bezwględnie należy takich ludzi odsatwić tam gdzie popełnił przestępstwo nielegalnego przekroczenia granicy - 12 mil morskich od linii brzegowej (wody terytorialne UE). KROPKA w tym temacie. Na łódź i wiosła musiałby oczywiście wcześniej sobie zapracować np. sprzątając ulice.
ponad 3 lata temu / odzkodowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.