DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Trzykrotny wzrost liczby osób z objawami depresji z powodu polityki koronawirusowej w USA

Trzykrotny wzrost liczby osób z objawami depresji z powodu polityki koronawirusowej w USA
Fot. Pixabay
#KORONAWIRUS    #EPIDEMIA    #PANDEMIA    #DEPRESJA    #USA

Według najnowszego badania, odsetek Amerykanów zgłaszających objawy depresji wzrósł ponad trzykrotnie wskutek restrykcji sanitarnych wprowadzonych w czasie domniemanej pandemii.

 

W ankietach przeprowadzonych przed pandemią 9 proc. respondentów zgłaszało objawy depresji - stwierdzili naukowcy. Według nowych danych osób ankietowanych po wybuchu domniemanej pandemii, odsetek ten wzrósł do 28 proc.

 

W badaniu opublikowanym na portalu jamanetwork.com prawie jedna czwarta osób w Stanach Zjednoczonych doświadcza objawów depresji, czyli około trzy razy więcej niż przed rozpoczęciem restrykcji związanych z domniemaną pandemią.

 

Reprezentatywne badanie na poziomie krajowym zostało przeprowadzone między 31 marca a 13 kwietnia 2020 r.

 

Naukowcy dobrze udokumentowali wpływ na zdrowie psychiczne rozległych traumatycznych wydarzeń, takich jak: klęski żywiołowe, ataki terrorystyczne i niepokoje społeczne. Pomimo tych istniejących badań Catherine Ettman, główna autorka analizy, które zostało opublikowane na portalu jamanetwork.com w środę przyznała, że ​​wielkość objawów depresji w czasie kryzysu COVID-19 ją zaskoczyła.

 

Zakres jest znacznie większy niż to, co widzieliśmy w przeszłości – zaznaczyła uczona związana z Boston University School of Public Health.

 

– Wskaźniki były wyższe niż te, które widzieliśmy w populacji ogólnej po innych powszechnych traumach – dodała, odnosząc się do depresji i lęku, które naukowcy zaobserwowali po huraganie Katrina, atakach terrorystycznych z 11 września 2001 r., a ostatnio z powodu przedłużających się niepokojów społecznych w Hongkongu.

 

Ettman wyjaśniła, że zbieżność czynników prawdopodobnie prowadzi do nasilenia się objawów depresji. – Obejmują one  zarówno COVID, jak i strach,  niepokój dotyczący  COVID-19, a także dramatyczne konsekwencje gospodarcze – mówiła.

 

Skutki ostatnich działań w nieproporcjonalny sposób dotknęły ludzi najuboższych i pracowników pierwszej linii.

 

Spośród 28 proc. populacji ogólnej zgłaszającej objawy depresji, 47 proc. to osoby z dochodami rocznymi na gospodarstwo domowe poniżej 20 tys. dol. i z oszczędnościami mniejszymi niż 5 tys. dol.

 

Dodatkowy stres spowodowany obawami o utratę pracy, śmierć przyjaciela lub członka rodziny, a także utratę przychodów pogorszały stan psychiczny Amerykanów.

 

W grupie respondentów o wysokim wskaźniku narażenia na traumatyczne przeżycia podczas domniemanej pandemii aż 43 proc. zgłosiło objawy depresji - stwierdzili naukowcy. Ponieważ epidemia COVID-19 w Stanach Zjednoczonych dotknęła różne części kraju w różnym czasie, naukowcy nie byli w stanie zbadać regionalnych różnic.

 

Biorąc pod uwagę nieproporcjonalne obciążenie dla osób o mniejszych zasobach, uczeni zasugerowali, że jest pilna potrzeba zapewnienia usług publicznych, takich jak: gwarancja płacy, przystępne mieszkania i ubezpieczenie zdrowotne niezwiązane z zatrudnieniem.

 

– Wysiłki społeczne mające na celu wsparcie ludzi o mniejszych zasobach będą miały zasadnicze znaczenie dla złagodzenia obciążenia zdrowia psychicznego związanego z tą pandemią – stwierdziła Ettman. – Musimy upewnić się, że ludzie będą mieć zasoby, których potrzebują, aby przetrwać trudne czasy – dodała.

 

Amerykańscy psychiatrzy z National Alliance on Mental Illness ubolewają z kolei, że mniej niż jedna trzecia osób, wymagających opieki psychiatrycznej – wiele z depresją i lękami – nie skorzystało z leczenia.

 

Uczeni spodziewają się wzrostu wskaźników samobójstw w Stanach Zjednoczonych.

 

Wcześniej Ettman opublikowała artykuł w „American Journal of Epidemiology”, sugerując, że „pandemia stwarza wyjątkowe zagrożenie dla populacji narażonej na ryzyko, które może prowadzić do wzrostu liczby samobójstw”.

 

Zadłużenie, bezrobocie, bezdomność i niższe dochody to kolejne po  pandemii przyczyny samobójstw - wyjaśniła Ettman. „W populacjach zmagających się z rekordowym bezrobociem, recesją gospodarczą i obniżonymi płacami, możemy spodziewać się wzrostu liczby samobójstw w następstwie pandemii Covid-19” – napisała uczona.

 

„Pandemia” i polityka narzucona w celu powstrzymania jej rozprzestrzeniania się znacząco wpłynęła na zdrowie psychiczne mieszkańców wielu krajów. Naukowcy z Boston University, Brown University, Columbia Mailman School of Public Health i Hassenfeld Child Health Innovation Institute postanowili oszacować częstość występowania i czynniki ryzyka związane z objawami depresji wśród mieszkańców USA, zwłaszcza dorosłych w trakcie i przed pandemią koronawirusa.

 

Aby dojść do swoich ustaleń, zespół badawczy przeprowadził reprezentatywne w skali kraju badanie sondażowe, w którym wykorzystano dwa badania populacyjne dorosłych Amerykanów w wieku powyżej 18 lat. Szacunki uzyskano z badania „COVID-19 and Life Stressors Impact on Mental Health and Well-being,” które przeprowadzono w okresie od marca do kwietnia 2020 r. Wcześniejsze dane dotyczące depresji pochodziły z National Health and Nutrition Examination Survery, które przeprowadzono pomiędzy 2017 a 2018 r.

 

Ankietę wypełniło w marcu 1441 uczestników, podczas gdy ankieta sprzed COVID-19 obejmowała 5065 uczestników.

 

Wyniki ujawniły, że częstość występowania objawów depresji była wyższa w każdej kategorii podczas „pandemii” w porównaniu z poprzednimi okresami.

 

„Odkrycia te sugerują, że częstość występowania objawów depresji w Stanach Zjednoczonych była ponad trzykrotnie wyższa podczas COVID-19 w porównaniu z okresem sprzed pandemii COVID-19” - podsumowali naukowcy.

 

Źródło: abcnews.com, news-medical.net

AS


DATA: 2020-09-10 07:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Te same tendencje obserwować można w Polsce, ale prawda jest taka, że większość z tych osób to zwyczajnie osoby o mentalności dużych dzieci - najgorsze w lockdownie było dla nich to, że nie można było kolejny raz w tygodniu wyjść na imprezę i do tego dorabiają sobie całą narrację wmawiając sobie i innym, jak to zamknięcie źle na nich wpłynęło. A prawda jest taka, że te osoby w normalnych okolicznościach również żyją jak duże dzieci i są zupełnie nieodporni na rzeczywistość.
9 dni temu / Akwin
 
Proszę mi powiedzieć co jest niezgodnego z regulaminem jesli napiszę, że trzeba ufać Jezusowi. On tylko daje nam POKÓJ.
10 dni temu / Second
 
Cóż, dystansowanie od siebie ludzi, brak kontaktów, ciągłe straszenie i mamy efekt. Człowiek jest istotą społeczną i potrzebuje też innych ludzi do życia.
10 dni temu / Gość
 
Prawda. Ludzie nie popadają tak szybko w depresję z powodu kataklizmów, rzeczywistych epidemii, nawet wojny. Ale z powodu terroru tych, którym zaufali - tak.
10 dni temu / Republikanin
 
Takie są skutki zamierzonych chorych działań władz, w tym polskich. Straszyć, gnębić aż ludzka masa ułoży się tak jak chcemy. Najslabsi sami odpadną. Władze są słabe i konformistyczne. Ulegają idiotycznym pomysłom żeby być tak jak inni. STOP. Oczywiscie sami wiedzą i wiele razy to pokazali że nie wierzą w pandemiościemę ale ludowi tak dobrze a
10 dni temu / Niestety
 
Białych ludzi w depresję mogą też wpędzać "działalność" BLM i coraz większa anarchia. Z Panem Bogiem.
10 dni temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.