DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Trzydzieści dni na mediacje. Wojewoda Czarnek nie zmienia zdania o marszach równości

Trzydzieści dni na mediacje. Wojewoda Czarnek nie zmienia zdania o marszach równości
Fot. Jacek Szydłowski / Forum

Podczas rozpoczętego w poniedziałek kolejnego procesu, jaki wojewodzie lubelskiemu wytoczył organizator marszu równości, obie strony zaakceptowały wstępnie pomysł ugody, jednak różnią się co do jej treści. Jeśli nie dojdą do porozumienia w ciągu 30 dni, sprawa będzie toczyć się w zwykłym trybie.

 

Sprawę przeciwko wojewodzie wytoczył Bartosz Staszewski, organizator lubelskiego Marszu Równości. Poczuł się on urażony słowami wypowiedzianymi przez reprezentanta rządu w terenie. Przemysław Czarnek powiedział bowiem między innymi: „Obnoszenie się ze swoją seksualnością na ulicy jest po prostu obrzydliwe. Nie promujmy zboczeń, dewiacji, wynaturzeń”.

 

Pierwszy prywatny akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód. Ten sprawę umorzył, ale werdykt ten został uchylony w apelacji.

 

Jak pisze „Dziennik Wschodni”, na początku ponownego procesu, w poniedziałek padła propozycja mediacji. Bartosz Staszewski domaga się przeprosin od wojewody.

 

Na taką ugodę nigdy się nie zgodzę – odpowiedział Przemysław Czarnek. – Ja zaproponowałem ugodę, na podstawie której chcę stwierdzić, że moje słowa były wielokrotnie wykorzystywane instrumentalnie, tak, jakbym kogoś nazwał mianem zboczeńca lub dewianta, czego nigdy nie zrobiłem. W szczególności nie zrobiłem tego również w stosunku do oskarżyciela. Ponieważ zostały one wykorzystane instrumentalnie i wielokrotnie zniekształcone, ubolewam nad tym i przepraszam wszystkich, którzy poczuli się tym urażeni. Natomiast to całkowicie nie zmienia mojego zdania na temat marszów równości, homoseksualizmu i promowania ideologii LGBT jako szkodliwej dla społeczeństwa, państwa, narodu i rodziny – oznajmił.

 

Sąd zaplanował następne posiedzenie na 9 maja. Wówczas okaże się czy strony doszły do porozumienia. Jeśli nie, proces będzie toczył się w zwykłym trybie.

 

 

Źródło: DziennikWschodni.pl

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2019-04-08 18:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Ponieważ zostały one wykorzystane instrumentalnie i wielokrotnie zniekształcone, ubolewam nad tym i przepraszam wszystkich, którzy poczuli się tym urażeni." To za co przepraszać? Przecież to bezsensu. Najpierw ktoś coś mówi a potem zaraz ugina się pod presją. Tym drugim to wszystko jedno. W świat pójdzie, że przeprosił, a za co nie ma znaczenia. Drodzy Państwo jak coś robicie to róbcie, ale jak macie potem kajać się i przepraszać to nie róbcie nic bo to tylko pogarsza sprawę.
10 miesięcy temu / jgw
 
Czy ktoś weżmie w obronę zwykłego człowieka, który ma już odruchy wymiotne na całą tę zboczona hecę dewiantów w przestrzeni publicznej. Nie ma mowy o normalnych ludziach i ich sprawach, tylko wszystko się kręci wokol zboczeń i zboczonych. Moje uczucia są nie tylko urażone, ja i mnóstwo innych normalnych ludzi żądamy życia w czystym od zboczeń otoczeniu. Pogadajmy tak kiedyś o czymś innym.
10 miesięcy temu / Antymodernista
 
sądy w Polsce to parodia prawa,praworządności,karykatura zdrowego rozsądku;Polen verloren.
10 miesięcy temu / marek
 
Oczywiście że marsze równości to nic innego jak promocja i epatowanie dewiacją i zboczeniem
10 miesięcy temu / Teddy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.