DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Trzy wybuchy, trotyl i nitrogliceryna - co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku?

Trzy wybuchy, trotyl i nitrogliceryna - co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku?
PRSteam.net / cc licence

Ze stenogramów z przesłuchań nieżyjącego technika pokładowego chorążego Remigiusza Musia wynika, że słyszał on trzy wybuchy przed katastrofą Tu – 154M. Według "Rzeczpospolitej" badający sprawę katastrofy śledczy mieli z kolei znaleźć na wraku rozbitego Tupolewa materiały wybuchowe. Szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk. Ireneusz Szeląg stwierdził, że odnalezione materiały mogą, ale nie muszą być materiałami wybuchowymi. 


Półtora miesiąca temu do Smoleńska wysłana została grupa 11 prokuratorów i biegłych, w tym także specjalistów do spraw pirotechnicznych z Centralnego Biura Śledczego. Wyposażeni byli w nowoczesny sprzęt pozwalający wykryć najdrobniejsze ślady materiałów pirotechnicznych.

 

Podczas badań wraku Tupolewa odkryto na poszyciach około 30 foteli lotniczych, oraz na części skrzydła zwanej śródpłaciem liczne ślady trotylu oraz nitrogliceryny – podstawowych materiałów do konstruowania środków wybuchowych. Było ich tak dużo, że jedno z urządzeń wykrywających uległo zepsuciu – podaje „Rzeczpospolita”.

 

Skąd mogły wziąć się ślady materiałów wybuchowych na wraku rozbitego tupolewa? Jest kilka hipotez. Jedną z nich jest zamach. Inne mówią o tym, że materiały te są pozostałościami po II wojnie światowej i były już wcześniej na miejscu katastrofy. Pod uwagę brana jest również hipoteza, że ślady materiałów wybuchowych pojawiły się na wraku już po jego przetransportowaniu na miejsce obecnego przechowywania na lotnisku smoleńskim. Dlaczego prokuratorzy nie poinformowali o sensacyjnym odkryciu na miejscu katastrofy? Dlaczego jeszcze nie zbadano wszystkich hipotez dotyczących znalezionych na wraku tupolewa trotylu i nitrogliceryny? To zestaw kolejnych pytań, które pojawiają się w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej.


Po kilku godzinach od pojawienia się w obiegu medialnym tych sensacyjnych informacji, głos zabrał szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk. Ireneusz Szeląg. Oznajmił, że biegli "nie stwierdzili obecności materiałów wybuchowych" na szczątkach wraku tupolewa. Powiedział natomiast, że na wraku stwierdzono "cząstki zjonizowane", które mogą być śladami materiałów wybuchowych, ale nie muszą. Owe "cząstki" według prokuratora mogą być śladami środków chemicznych, takich jak chociażby kosmetyki. Wyraźnie zdenerwowany płk. Szeląg zapewnił, że ostateczna odpowiedź, czy wykryte "cząstki" to ślad np. trotylu i nitroglicerny, będzie znana po zakończeniu testów laboratoryjnych.

 

Również we wtorek dotarła do nas informacja, że w chwili katastrofy, zmarły w sobotę technik pokładowy chorąży Remigiusz Muś, stał na lotnisku w Siwiernyj i zeznakł, że słyszał trzy wybuchy. Już 10 kwietnia zeznawał, że zbliżającego się do lotniska rządowego tupolewa nie było widać ze względu na gęstą mgłę. - Po kilku minutach usłyszeliśmy charakterystyczne gwiżdżące brzmienie silników tupolewa, typowe dla zmniejszanych obrotów przy zniżaniu. Nagle obroty wzrosły do maksymalnych, po dwóch sekundach uderzenie i trzy wybuchy i krótko trwający dźwięk zatrzymującego się jednego silnika a potem już cisza – miał zeznawać Muś.

  

Chorąży Muś zmarł w sobotę wieczorem. Jego ciało znaleziono w piwnicy domu, w którym mieszkał. Oficjalnie wyniki sekcji zwłok wykluczyły udział osób trzecich. To jednak nie koniec nowych faktów w sprawie tragedii smoleńskiej.

 

 

Źródło: rp.pl/dziennik.pl
ged, kra


DATA: 2012-10-31 09:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe kto, gdzie i kiedy umieścił ten trotyl? Przecież przed startem każdy samolot jest sprawdzany, a to musiał być dość spory pakunek. Jeżeli ktoś miał w ręce taki materiał będzie wiedział o co mi chodzi.
ponad 7 lat temu / yogi
 
Oj!! NIE!!! Nie można dalej honorować łobuzerni przy sterach Polski. To jest olbrzymie zagrożenie Jej istnienia!!! W tym stwierdzeniu nie ma żadnej przesady! Nasza codzienność przynosi na to sporo dowodów. Z Bogiem
ponad 7 lat temu / Jan
 
"Chorąży Muś zmarł w sobotę wieczorem. Jego ciało znaleziono w piwnicy domu, w którym mieszkał. Oficjalnie wyniki sekcji zwłok wykluczyły udział osób trzecich" - kolejne samobójstwo osoby związane z tym zamachem? Już około 50 osób w ciągu 2 lat... taka zbrodnia zatuszowana.
ponad 7 lat temu / goladkin
 
Przepraszam bardzo, ale jeśli naukowcy odkryli trotyl, to czemu prokuratura cokolwiek ma oceniać? Prokuratura wydaje wnioski opinii. Natomiast badania chemiczne pokazujące jednoznacznie konkretny związek, to już nie opinia, a fakt. Innymi słowy - opinia prokuratury mówi jedynie coś w stylu: Ocenimy, czy to się spodoba Słońcu Peru :)
ponad 7 lat temu / Nocturno19
 
gdyby to byl jedynie wypadek, to dlaczego bron BORowcow wciaz przetrzymuja sowieci?
ponad 7 lat temu / realist
 
Wszystko składa się w jedną całość. Niechęć do oddania wraku, mycie cięcie jego szczątków, zalutowanie trumien z zakazem otwierania w kraju z absurdalnym tłumaczeniem, że trumny podlegają jurysdykcji rosyjskiej, potem szum po ekshumacjach, które udowodniły pośpiech i koszmarne pomyłki zarówno w pochówkach jak i w sekcjach zwłok, potem zdjęcia w necie, na których pokazane są ciała z pourywanymi kończynami, ale ogólnie rzecz biorąc w jednym kawałku, co zapewne miało pokazać polskiej opinii publicznej, że nie było żadnego wybuchu, bo ciała po wybuchu są rozszarpane na strzępy. Samobójstwo chorążego Musia, który jako jedyny wiedział, że samolot dostał pozwolenie na zejście na wysokość 50 metrów, a nie jak głosi rosyjsko-rządowa propaganda na 100. Myślę że wymieniać jeszcze można by wiele "przypadkowych zdarzeń", jak to określają ludzie pokroju pana Hypkiego, tzw. eksperta lotniczego. Boże chroń Polskę. Ludzie Tuska pod sąd i dożywocie za współudział w zbrodni!
ponad 7 lat temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.