DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   FELIETONY

Jarosław Szarek

Trzy dekady kłamstwa


13 grudnia 1981 roku komunistyczny reżim wytoczył na ulice polskich miast czołgi, aby zdławić wolnościowe aspiracje Polaków. Stan wojenny trwał formalnie półtora roku, faktycznie do końca lat osiemdziesiątych. Nadal połowa społeczeństwa akceptuje i usprawiedliwia jego wprowadzenie. To wynik skutecznej propagandy ludzi odpowiedzialnych za zamach na wolność narodu. Jego skutki są jednak o wiele głębsze, poważniejsze i bardziej dalekosiężne, niż pierwotnie mogło się wydawać.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Coraz więcej naukowców zajmujących się klimatem oponuje przeciwko wywoływaniu histerii przez lewicowych aktywistów klimatycznych. Są oni zdeterminowani, by atakować każdego, kto nie zgadza się z ich postulatami „sprawiedliwości społecznej” – wskazuje prof. Cliff Mass. Dążą oni do całkowitej przebudowy struktury społecznej, a właściwie zniszczenia obecnej i zbudowania czegoś nowego.

 
 

Viri probati i diakonat kobiet mogą być już wkrótce rzeczywistością – przekonują niemieckie media katolickie. Według ich informacji na Synodzie Amazońskim obie koncepcje mają wśród biskupów duże poparcie.

 

Partia Liberalna Justina Trudeau najprawdopodobniej zwyciężyła w wyborach parlamentarnych w Kanadzie. Ugrupowanie obecnego premiera kraju zdobyło 34 proc. głosów, co daje mu ponad 150 mandatów.

 

To, że coś jest dozwolone prawnie, nie znaczy, że jest moralnie godziwe. Zachęcanie 15-latka do regularnej masturbacji lub oswajanie go z grupowym seksem analnym (do czego już teraz dochodzi w trakcie zajęć z „edukacji seksualnej” w Niemczech) jest czynem zasługującym na stanowcze potępienie i domagającym się reakcji. Projekt „Stop pedofilii” zabezpiecza przed deprawacją seksualną wszystkich niepełnoletnich, niezależnie od ich wieku, gdyż zobowiązują nas do tego podstawowe normy moralne, którymi powinniśmy kierować się jako społeczeństwo.

 

36-latek próbował w Marxheim w Bawarii odciąć figurze Chrystusa głowę za pomocą piły mechanicznej. Został w ostatniej chwili powstrzymany przez katolików. Wcześniej zdewastował krucyfiks w innej miejscowości.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.