DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Trzęsienie ziemi w Portoryko. Ze zniszczonego kościoła wyniesiono nietknięte tabernakulum

Trzęsienie ziemi w Portoryko. Ze zniszczonego kościoła wyniesiono nietknięte tabernakulum
fot. El Visitente / Twitter.com

W trakcie trzęsienia ziemi w Portoryko, z kościoła Niepokalanego Poczęcia w Guayanilla udało się uratować Najświętszy Sakrament. Tabernakulum wyniesiono ze zniszczonej kaplicy, na kilka minut przed całkowitym zawaleniem świątyni.

 

8 stycznia 2020 w godzinach porannych, trzęsienie ziemi o mocy 6.4 w skali Richtera uderzyło w Portoryko. W miejscowości Guayanilla, znajdującej się klika kilometrów od Ponce – epicentrum wstrząsów zawalił się kościół pw. Niepokalanego Poczęcia. Miejscowym kapłanom udało się z narażeniem własnego życia uratować Najświętszy Sakrament; tabernakulum i rozsypane hostie wyniesiono na kilka minut przed całkowitym zawaleniem świątyni.

 

Obecny na miejscu dziennikarz stacji El Visitante określił sytuację mianem cudu. „Zdawało się jakby wstrząs wtórny czekał, aż Eucharystia opuści kościół by kontynuować zniszczenie” – podkreślał.

 

„Tabernakulum znajdowało się w kaplicy umiejscowionej w nawie bocznej. Wczesnym rankiem wstrząs zniszczył kaplicę, powodując wychylenie ołtarza do przodu. Tabernakulum jednak nie upadło na ziemię. Zdawało się być niejako zawieszone w powietrzu, leciutko podtrzymywane przez nachylony ołtarz” – relacjonował.

 

Hostie wyniosło dwóch miejscowych kapłanów; ks. Melvin Díaz oraz ks. Orlando Rivera wraz z wiernymi. Po wszystkim odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła gruzowiska. „Oni stali się bohaterami Eucharystii” – określiło kapłanów El Visitante.

 

 

Źródło: catholicnewsagency.com

PR


DATA: 2020-01-17 13:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To powrot do czasow chrzescijan starozytnych-wtedy to Oltarz byl centrum swiatyni,konsekrowano Chleb i Wino tylko dla obecnych,dla chorych przechowywano Eucharystie w tabernakulum,dla ktorego bylo osobne miejsce.Wierni gromadzili sie wokol Oltarza,jak na Ostatniej Wieczerzy.SWII wrocil do tego porzadku.We Mszy Sw.katol.mozna "dokonsekrowac" Wino,ale nie Chleb,dlatego konsekr.sie z naddatkiem,by dla nikogo nie zabraklo:
2 miesiące temu / Ell do @jj
 
Ludzie tak oślepli,że trzeba im dawać cudowne znaki.Kolejny kościół,który uległ zniszczeniu,ale to co najważniejsze zostało ocalone.Niech stworzenia ludzkie przejrzą na oczy,bo marny los ich czeka.Kres czasów bliski,a Pan Bóg jeszcze czeka ze swym gniewem,ale jak dalej ludzie będą żyć jakby nie byli ludźmi tylko jakimiś potworami,to kara boska nikogo nie minie.Oj nie minie.
2 miesiące temu / aż strach
 
a dlaczego na bocznym ołtarzu? tak pytam, bez uszczypliwości...
2 miesiące temu / jj
 
Chwała Panu. Szczęść Boże ludziom.
2 miesiące temu / L
 
Kolejny znak od Boga.
2 miesiące temu / p
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.