Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Trzecia Droga. Jak patrzeć na Powstanie Warszawskie?


Odtwórz w YouTube
 


DATA: 2014-08-06 07:07:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Fatalna dyskusja ...be aspekt#w historycznych politycznych frontowych okupacyjnych, konwencji wojennych Polskiej Racji Dtanu ...(....)
ponad 3 lata temu / hmw
 
Całkowicie się zgadzam się z panami i ich krytyczną oceną powstania.
ponad 4 lata temu / Baca
 
Pan Jan Wolski wmawia Powstańcom motywacje rozpaczy - jakiś desperacki akt samozniszczenia z braku nadziei i zaufania Bogu. Dokumenty, różne opracowania oraz świadectwa samych powstańców i Warszawiaków świadczą o zupełnie innym nastawieniu, podejściu oraz nadziejach Powstańców. Gwałci Pan nie tylko ósme przykazanie. My ludzie obecnych czasów, mając szerszą wiedzę na temat ówczesnej sytuacji geopolitycznej, układów, planów, perspektywę historyczną - wiedząc jak powstanie skończyło się, jak było wykorzystane (i prowokowane) przez tych, którym było na rękę, możemy lepiej zrozumieć owe zdarzenia. Nie mamy jednak prawa ferować ocen motywacji Powstańców opartych na pysze i w oderwaniu od Ich perspektywy - tak jednak Pan czyni. To nie jest "katolicki punkt widzenia" ani "ewangeliczny pryzmat". Do tego zrównywanie roli nieletnich w powstaniu do dzieci zmuszanych np w Afryce mordować innych. Nad to populizm, działanie na świeżych emocjach. To jest jednak ta "druga droga"!
ponad 4 lata temu / desperationis calumniae
 
Polecam zapoznac się z treścią objawień NMP w Warszawskich Siekierkach, kiedy Maryja juz w czerwcu 1943 r mówi by nie wywoływac powstania, gdyż doprowadzi to do katastrofy....
ponad 5 lat temu / Vanopeth
 
Gen. Anders przestrzegał ,że powstanie nie ma żadnych szans na powodzenie. Anders był przeciwny wydaniu decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego.
ponad 5 lat temu / Naleczxxx
 
ad Me, Kmicic , taka jest prawda a nie demadogia niestety i jeżeli ktoś wysyła na śmierc bezbrone dzieci własnego narodu na pewną śmierć w imię ideałów , jakichkolwiek czyni tylko zło , jest głópcem , naiwnym idiotą , obcym agentem - prowokatorem lub zbrodniarzem ale napewno nie patriotą i katolikiem choćby sam tak o sobie uważał. Rozmowa rewelacja wnosząca coś nowego zwłaszcza to odniesienie do powstania w Jerozolimie, do sparty oraz możliwych wiekowych konsekwencji na przyszłość. Podziękowania dla autorów . Przydałby się może jakiś dłuższy tekst - esej na ten temat.
ponad 5 lat temu / iksjack
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 148 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.