DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Michał. Autorytarne rządy piłsudczyków za pomocą dekretów prezydenta ujednoliciły porządek prawny Tak? Ja rozumiem, że komisja Longchamps de Berier pracowała dość żmudnie, ale Kodeks zobowiązań jakby nie było wprowadzono "trochę późno" - 8 lat po przejęciu władzy, a Kodeksu cywilnego wcale nie uchwalono. Poza tym, lepiej gdyby się trzymali prawa rosyjskiego w sprawach małżeńskich, byłoby po Bożemu i może Bóg by się zlitował i nie byłoby II wojny światowej.
ponad 3 lata temu / PK
 
Panie redaktorze,wytłumacz Pan prostym ludziom,że jeśli nie PiS,to kto?PO-PSL już było i jest społeczeństwu znane,PiS jest o niebo lepszy,a tu takie burczenie....To poprzednicy słuchali bardziej Boga?-naprawdę?Coś tu nie gra...
ponad 3 lata temu / Baca
 
My tu sobie gadu-gadu a kodowcy czekają na janczarów z ościennego państwa i leopardy, bo sami to tylko potrafią pyszczyć.
ponad 3 lata temu / mazur
 
Co to jest z tymi anglicyzmami?! NGO\'sów. Nie można po prostu i po polsku walnąć OPR\'ów. Takie to trudne dbać o polskie słownictwo? Za kilka pokoleń będziemy już tylko spikować i mejlować! Poza tym dobry artykuł.
ponad 3 lata temu / Krzysiek
 
Warto przypomnieć, że sanacja była sterowana przez masonerię, a prawodawstwo w 1926 roku było najbardziej masońskie jeśli chodzi o ochronę życia (może poza Bolszewią) w całej Europie. Wtedy też wprowadzono jako godło "masońskiego orła", który jest też obecnym godłem.
ponad 3 lata temu / sfgx
 
Prolajferzy na czym wam zależy? Pytam, bo mam wrażenie, że na własnej karierze. Kłócicie się ko jest bardziej. Pan Bóg zna intencje. Spoko.
ponad 3 lata temu / mark
 
bardziej niż sanacje to wszystko przypomina kibuc.
ponad 3 lata temu / Pejot
 
Ja nie podzielam jednoznacznie negatywnego stanowiska autora artykułu wobec systemu sanacyjnego. Owszem - samorządność jest bardzo cenna (żywotność i zróżnicowanie lokalnych tradycji są źródłami bogactwa kultury). Jednak w tak wielonarodowej i zróżnicowanej pod względem prawnym II RP (na terenach poszczególnych byłych zaborów wciąż obowiązywały dawne prawa) szerokie wprowadzenie samorządności mogłoby się stać źródłem separatyzmów. Autorytarne rządy piłsudczyków za pomocą dekretów prezydenta ujednoliciły porządek prawny i organizację administracji, co przyczyniło się do stabilizacji państwa i zakończenia prawnego chaosu. Nie ma co tworzyć tutaj nieprzezwyciężalnej opozycji między nauczaniem Kościoła, a ich decyzjami (wszak i gen. Franco, gorliwy katolik, był zagorzałym centralistą). Natomiast zgadzam się, iż obecnie, gdy kraj jest dosyć stabilny i monoetniczny prowadzenie podobnej polityki przez PiS jest zbędne i może być szkodliwe.
ponad 3 lata temu / Michał
 
Złudne nadzieje. Neosanacyjne pisiactwo doprowadzi ten kraj do całkowitej ruiny i wtedy władze przejmie liberalna (od pasa w dół) lewica i pozamiatane. Wzmocnienie neoendecji w postaci Ruchy Narodowego (oby nowy program RN nie okazał się będącym tylko na papierze w szufladzie) oraz ewentualnie KNP - tej bez Korwina + G. Braun na fotelu prezydenta (z tym, że Braunowi trzeba wybić z głowy pisiackie naleciałości w stylu "zamach smoleński"), wtedy dopiero będzie można powiedzieć, że jest nadzieja.
ponad 3 lata temu / Aguirre
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.