Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Trzeba być odważnym!


"Oderwanie prawa od moralności zagraża całej ludzkiej populacji. Nie można lekceważyć moralności w imię korzyści jakichkolwiek grup społecznych” - powiedział Nikolas Nikas, amerykański prawnik podczas międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Prawo, bioetyka i życie ludzkie”. Prawnik mówiący o świętości i jasno wskazujący na moralność i wiarę jako główne wytyczne dla swojego postępowania? To trzeba zobaczyć!


 Jestem prawnikiem i zajmuję się kwestiami bioetycznymi – tak  przedstawił się uczestnikom warszawskiej konferencji znany amerykański prawnik Nikolas Nikas. Choć jego wykład zatytułowany był „Prawne i społeczne konsekwencje bioetycznych rozstrzygnięć Sądu Najwyższego USA”, to jednak można przesłanie płynące z niego odczytać jako wezwanie do „bycia odważnym”.   

 

 - Nie wystarczy być dobrym. Trzeba być heroicznym w cnocie. Co to znaczy heroiczny? Po prostu święty – powiedział prawnik. Z tego wezwania płynie konkretny postulat do działania: „Musicie stać się światłem duchowym i intelektualnym w czasie nadciągających ciemności. Nie można jednak dać, czegoś czego się nie ma. Dlatego trzeba zacząć od stanu własnej wiary. To jest kwestia fundamentalna – wiara”.

 

Niezbyt często możemy słyszeć od przedstawicieli palestry tak wyraźne i jasne deklaracje. Wielu z nich wikła się i gubi w kazuistycznych rozważaniach i akademickich debatach, a prawo Boże i naturalne przesłaniają im regulacje stanowione przez człowieka. Oczywiście są chlubne wyjątki. - Ja nie byłbym tym kim jestem, gdyby nie moja wiara – zadeklarował Nikas i zaapelował do słuchaczy: „Musicie być zarówno dobrymi katolikami, ale i dobrymi w tym, co robicie. Studiuj z pasją, pracuj z zaangażowaniem, módl się żarliwie”.

 

Zaangażowanie amerykańskiego gościa wynika z wagi spraw, którym się poświęca, bowiem „kwestie bioetyczne to sprawy życia lub śmierci”. Dowodem na to jest choćby przedstawiona liczba dokonanych w USA aborcji. Jest ona naprawdę przerażająca – 52 miliony.

 

Jeśli chcemy wiedzieć jak rozmawiać i argumentować za życiem tak, by być słuchanymi, a co najważniejsze wpłynąć na zmianę opinii innych, ten wykład będzie dla nas szczególnym źródłem inspiracji.

 

 

luk

 


DATA: 2017-02-10 23:34:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Niedługo na ziemi zabraknie miejsca dla nowych pokoleń.To będzie wymagało reglamentacji urodzeń,a tym samym selekcji jednostek ludzkich, przydatnych do rozwoju i trwania ludkości na ziemi,a może poza nią.Te obecne postępowe przejawy poprawiania czy regulowania życia ludzkiego są początkiem tego celu.Z tym wiele organizacji o konserwatywnych poglądach walczy, ale siła postępu coraz bardziej opanowuje obszar zmian poglądowych.Wykłady tego typu są tylko okazją niektórych osób do zaistnienia w przestrzeni mediów informacyjnych,ale do niczego nie są przydatne.Lud posłucha i wraca do trosk życia powszechnego.
ponad 3 lata temu / NN
 
Przygnębiająco niska liczba słuchaczy na sali, właściwie można by rzec, że jedna grupa z jednego rocznika :(
ponad 4 lata temu / To ja
 
Takich wykladow takich wykladowcow powinno byc o wiele wiecej.
ponad 7 lat temu / Mg
 
Wykład doskonały i jaki potrzebny w naszej polskiej rzeczywistości. Serdecznie dziękuję.
ponad 7 lat temu / zowoj
 
Po tym wykładzie jeszcze ostrzej widzę,dużą część naszego Rządu jako bierną, skundloną sforę prowadzoną na smyczy,która za ochłapy szczeka, jak im obcy pan każe.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
dziękuję za ten wykład
ponad 7 lat temu / gosia
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 144 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.