DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Trzaskowski widzi tylko na lewe oko? Kuriozalny komentarz prezydenta stolicy

Trzaskowski widzi tylko na lewe oko? Kuriozalny komentarz prezydenta stolicy
Fot. A. Hulimka / Forum

Zamieszczona w internecie wypowiedź Rafała Trzaskowskiego na temat obchodów rocznicy powstania warszawskiego wpisuje się w ciąg prowokacji serwowanych ostatnio z dużą intensywnością przez środowiska skrajnej lewicy.

 

 

Prezydent stolicy kilka dni temu, na drugi dzień po sprofanowaniu pomnika Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu przekonywał, że nie wiedział o skandalicznym zdarzeniu zorganizowanym przez środowiska LGBT. Teraz nie dostrzegł wulgarnych prowokacji podobnych grup na trasie Marszu Powstania Warszawskiego. Jedynego problemu upatruje w prawicowej „nietolerancji” i jak niepodległości broni tęczowej flagi, która z symbolu rzekomo uciskanych mniejszości staje się coraz wyraźniej sztandarem coraz brutalniejszej rewolucji społecznej przeciwko cywilizacji, normalności i porządkowi społecznemu.

 

- Ja chcę jasno powiedzieć, że nie ma w Warszawie miejsca na faszyzm, nie ma w Warszawie miejsca na brak tolerancji – stwierdził Trzaskowski, który po przegranych wyborach na prezydenta RP szybko porzucił jakiekolwiek pozory neutralności względem odmiennych postaw politycznych i ideowych.

 

- To, co najważniejsze, to oczywiście to, że te obchody z jednej strony jednoczą wszystkich warszawiaków, ale jak zwykle mieliśmy do czynienia z alternatywnymi marszami, gdzie pojawiali się warszawiacy po to, żeby świętować. Niestety nie odbyło się bez incydentów, które obserwowaliśmy na ekranie naszych telewizorów – po tych słowach włodarza stolicy można było jeszcze mieć nadzieję na potępienie wulgarnych ekscesów lewicy. Zaraz potem jednak Trzaskowski rozwiał te złudzenia.

 

- Ja chcę jasno powiedzieć, że nie ma w Warszawie miejsca na faszyzm, nie ma w Warszawie miejsca na brak tolerancji. Zawsze będę walczył o prawa słabszych i że nawet jeżeli czasami możemy wyrażać swoje opinie na temat trafności jednego czy drugiego happeningu, trzeba jasno powiedzieć, że wszyscy, którzy walczą o równe prawa, którzy walczą o słabszych, mogą liczyć na nasze wsparcie; nie pozwolimy na to, by w jakikolwiek sposób byli prześladowani – zadeklarował.

 

- Niestety czasami ta władza, która dzisiaj w Polsce rządzi, ma taką tendencję do tego, żeby prawa nadużywać, do tego żeby gnębić ludzi, którzy na pewno mają dobre intencje i którzy powinni być chronieni — kontynuował niedoszły prezydent państwa.

 

- To chciałem państwu jasno zapowiedzieć. Tęczowa flaga nie powinna nikogo obrażać. Na pewno nie może dochodzić w demokratycznym państwie do tego typu incydentów, które obserwowaliśmy, czyli do tego, że policja wkracza do prywatnych mieszkań. Miejmy nadzieję, że policja dokładnie wyjaśni czy naprawdę miała ku temu jakiekolwiek powody – przemawiał, chociaż stróże porządku szczegółowo odnieśli się do spornych zdarzeń już dzień wcześniej.

 

- Jasno chcę powiedzieć, że przez te najbliższe lata, tak jak wielokrotnie deklarowałem, będę stał na straży wszystkich tych, którzy są w tej chwili atakowani, poniżani, którzy są po prostu słabsi. Niezależnie od tego czy dlatego, że są osobami niepełnosprawnymi, czy dlatego, że walczą o prawa mniejszości seksualnych, czy dlatego, że potrzebują wsparcia z jakiegokolwiek innego powodu – zapowiadał.

 

- My musimy stawać po stronie słabszych i to jest absolutne credo każdego samorządowca – powiedział świeżo upieczony lider totalnej opozycji, który następnie przeszedł do pouczeń swych oponentów ideowych.

 

- Jeżeli ktoś mówi o tolerancji, o wartościach chrześcijańskich, to powinien później kierować się nimi w życiu. Mam nadzieję, że nie dojdzie tylko, jak zwykle, do symbolicznego uściśnięcia rąk ludzi, którzy na co dzień spierają się w polityce, ale również do przemyślenia różnych zachowań, tak byśmy z tej kampanii, w której było mnóstwo mowy nienawiści, gdzie atakowani byli ludzie, którzy myślą inaczej, gdzie dzisiejsza władza odmawiała im czasami człowieczeństwa, że te słowa o pojednaniu nie pozostaną pustymi słowami – mówił tak jak gdyby agresywny język był przede wszystkim albo wręcz wyłącznie domeną środowisk prawicowo-konserwatywnych.

 

 

Źródło: wPolityce.pl, facebook.

RoM

 

 

Całe wystąpienie Rafała Trzaskowskiego

 

 

 

 

 

 

 


DATA: 2020-08-04 07:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lewica myśli, że bycie w mniejszości oznacza bycie ofiarą i słabszą stroną. Prawda jest taka, że jeden morderca potrafi zabić wiele osób, jeden pedofil zgwałcić wiele dzieci, a grupa komuniktów swoim terrorem i kłamstwami opanowała kiedyś Rosję. W każdym z tych przypadków oprawcy są w mniejszości, ale umieją pięknie zwodzić swoje ofiary - jedna po drugiej. Teraz terroryzują nas Tęczowi agresorzy. Trzeba dać odpór złemu. Chwała Bogu, że Polska nie znalazła się w POtrzasku, tak jak teraz Warszawa, pomiędzy argesywnymi aktywistami i skorumpowaną władzą.
1 miesiąc temu / Paweł
 
Dlaczego coraz bardziej przekonany jestem że tzw. Wartości chrześcijańskie, którymi sobie tak często wycierają gęby ludzie pokroju Trzaskowskiego jeszcze nam się odbiją czkawką. A może by tak prostestować jak Gandi. Milczący opór. Zamiast dużo krzyczeć robić swoje po cichu. Nie obrażać a dawać przykład życiem. Wszak Jezus nakazał ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE.
1 miesiąc temu / Ja tak myślę
 
"nie ma miejsca na faszyzm i brak tolerancji" te słowa Trzaskowskiego to lewackie slogany - dziwi,iż miały poparcie aż tak wielu bo ok. 50% wyborców.
1 miesiąc temu / t
 
Ten Trzaskowski to jakaś mniejszość ? Bo z całą pewnością ograniczoność !
1 miesiąc temu / Tadeusz
 
i taki lewak miał zostać prezydentem Polski
1 miesiąc temu / anty
 
Ale o co chodzi? Jeszcze nie tak dawno wy i Konfa bezpardonowo atakując Dudę, zachęcaliście do głosowania na Trzaskowskiego.
1 miesiąc temu / Bobo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.