DZIŚ JEST:   16   SIERPNIA   2018 r.

Św. Stefana, króla
Św. Rocha
 
 
 
 

Trybunał w Strasburgu: ostatnia szansa Alfiego?

Trybunał w Strasburgu: ostatnia szansa Alfiego?
Fot. Action4Alfie.com

Thomas Evans, ojciec 25-miesięcznego Alfiego, który w poniedziałek ma zostać odłączony od respiratora, zapowiedział odwołanie od piątkowej decyzji Sądu Najwyższego Wielkiej Brytanii do trybunału w Strasburgu.

 

Sąd nie zgodził się by rodzice zabrali chłopca ze szpitala Alder Hey w Liverpoolu do placówki we Włoszech. Oznacza to, iż decyzja o odłączeniu dziecka od respiratora w poniedziałek 23 kwietnia, pozostaje w mocy.

 

Thomas Evans poinformował, że prawnicy reprezentujący rodziców chłopca złożyli pilne odwołanie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

 

Podobnie jak cała rodzina Alfiego, jestem bardzo rozczarowany nową decyzją Sądu Najwyższego, która usprawiedliwia uwięzienie Alfie w Szpitalu Alder Hey, i odmawia pozwolenia na wyjazd do Rzymu, na zaproszenie papieża – powiedział ojciec. Zwrócił on uwagę na fakt, iż skład sędziowski, który obradował w piątek w sprawie Alfiego, był identyczny do tego, który zatwierdził w marcu pierwotny „wyrok śmierci” wobec małego pacjenta.

 

Poprosiliśmy ich [sędziów SNWB] o obejrzenie ostatnich filmów z Alfie i ich najnowsza decyzja przyznaje, że Alfie „wygląda jak normalny chłopiec” – mówił Evans. – Jednak orzeczenia wciąż mówią, że jego mózg już nie istnieje, jego życie jest daremne, ma zostać zmuszony do śmierci, a wszystko w jego własnym najlepszym interesie. Tylko papiery mają znaczenie dla tych ludzi, prawdziwe dziecko nie. To nie jest sprawiedliwość. To okrutna biurokracja – stwierdził.

 

Nie poddamy się. Będziemy nadal walczyć, za wszelką cenę dostępną w ramach prawa, aby ocalić życie naszego syna – podsumował ojciec.

 

Rodzice dziecka, Tom Evans i Kate James, złożyli apelację do Sądu Najwyższego po tym, jak Sąd Apelacyjny Zjednoczonego Królestwa odrzucił ich skargę na bezprawne przetrzymywanie ich synka przez szpital, ustalając przy okazję poniedziałek 23 kwietnia jako datę odłączenia aparatury wspomagającej oddychanie.

 

Alfie Evans cierpi na niezdiagnozowaną chorobę neurologiczną, która doprowadziła do poważnego i nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. W lutym 2018 roku szpital uzyskał sądowe orzeczenie, iż dalsze wspieranie życia chłopca "nie leży w jego najlepszym interesie". Rodzice odwoływali się od werdyktu do Sądu Najwyższego oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Nie udało im się jednak obalić decyzji sędziego Heydona z 20 lutego.

 

Rodzice Alfiego Evansa są przekonani, iż determinacja, z jaką dąży się do uśmiercenia dziecka, to element kampanii na rzecz wprowadzenia w Wielkiej Brytanii prawa do wspomaganego samobójstwa, czyli tzw. eutanazji.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

RoM

 

Tu można podpisać petycję w obronie chłopca

 

 

 


DATA: 2018-04-21 09:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

to dziecko będzie sądziło na Sądzie Bożym tych "sędziów"i też wyda najlepszy dla nich wyrok a teraz to tylko modlitwa za małego aniołka pozostaje i sprawiedliwość Boska
3 miesiące temu / pol
 
@zxcvb. Źle rozumiesz, że każdą chorobę uważam za "naturalną śmierć" i zapalenia płuc bym nie leczyła. Każdą chorobę bym leczyła. Odpowiedziałam Józefie na pytanie, co kieruje procesami życiowymi chłopca, skoro jego mózg nie pracuje. Bez aparatury procesy życiowe by ustały i dziecko by zmarło. Sztuczne podtrzymywanie życia ma sens wtedy, gdy pozwala przetrwać stan krytyczny wobec istnienia pozytywnego rokowania. To, o czym piszesz Ty i asosin, to być może problem błędu lekarzy, którzy nie potrafili postawić diagnozy, ale założyli złe rokowanie. Zatem tym bardziej powinni "pozbyć się problemu" i przekazać pacjenta do innej placówki, skoro są chętni, by się nim zająć. Jednak sąd podzielił ich stanowisko i wzbrania dziecku opuszczenia szpitala, gdzie aktualnie się znajduje. Co zatem znajdzie się w dokumentacji jako przyczyna zgonu wobec nierozpoznania choroby? Nie pisałam, że stanowisko rodziców uważam za błędne.
3 miesiące temu / Hanka
 
@Hanka Rozumiem, że każdą chorobę uważasz za "naturalną śmierć" i zapalenia płuc nie będziesz leczyła, bo się jej "naturalnie" nabawiłaś? Naturalna śmierć to może być co najwyżej ze starości. Tutaj ta śmierć być może jest do uniknięcia, gdyby podjąć odpowiednie leczenie, szczególnie w momencie, gdy w Rzymie lekarze chcą podjąć taką próbę. Ciekawe jakbyś podchodziła do sprawy i czy byś odpuściła, gdyby chodziło o kogoś Tobie bliskiego.
3 miesiące temu / zxcvb
 
@Hanka Naturalna śmierć chłopca może by nastąpiła - a może nie. Wszystko zależy od tego, co mu właściwie jest, i jak byłby w związku z tym leczony. Szpital, w którym Alfie jest obecnie, nie zdołał postawić diagnozy, a mimo to nie chce wypuścić dziecka i upiera się, że nic nie można dla niego zrobić. Rodzice chcieliby przewieźć go do innego szpitala, w którym być może udałoby się postawić diagnozę i zacząć leczenie. Tymczasem sąd nie pozwala tego zrobić, bo według sędziów "w najlepszym interesie Alfiego" jest jak najszybciej umrzeć.
3 miesiące temu / asosin
 
@Józefa. Procesami życiowymi dziecka steruje aparatura. Zdarzyło się, że aparatura podtrzymywała funkcje życiowe kobiety w ciąży, aby uratować jej dziecko, co powiodło się na tyle, że z powodzeniem dotrwano do stanu przeżywalności płodu. Odłączenie Alfie`ego od aparatury spowoduje rychły zgon. Jego naturalna śmierć nastąpiłaby już dawno temu.
3 miesiące temu / Hanka
 
Jak to, jego mózg nie żyje? A kto zatem steruje procesami życiowymi? Umiera mózg, umiera ciało, a mały chłopiec przecież jest żywy! Czego jeszcze doświadczymy od Złego?
3 miesiące temu / Józefa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.