DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Trybunał Stanu dla Bartłomieja Sienkiewicza? Ruch Narodowy chce rozliczyć byłego ministra

Trybunał Stanu dla Bartłomieja Sienkiewicza? Ruch Narodowy chce rozliczyć byłego ministra
Fot: Krystian Maj/FORUM
#RUCH NARODOWY    #SIENKIEWICZ    #PIS    #PO    #PSL    #AUDYT    #WINNICKI    #BOSAK    #ZAWISZA    #TRYBUNAŁ STANU

Informacje ministrów rządu PiS na temat działań jakie podejmowały służby podległe resortowi spraw wewnętrznych kierowanych przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza (PO), są porażające. Ujawniona skala inwigilacji, prowokacji resortowych służb nie może przejść bez echa. Ruch Narodowy chce, by były minister Bartłomiej Sienkiewicz stanął przed Trybunałem Stanu.

 

Jak zaznaczył poseł Robert Winnicki (niez.), przedstawiony w Sejmie wniosek o postawienie byłego ministra spraw wewnętrznych i koordynatora służb specjalnych Bartłomieja Sienkiewicza (PO) przez Trybunałem Stanu, to nie tylko sprawdzenie prawdziwych intencji polityków PiS, którzy złożyli raport z ośmioletnich rządów koalicji PO-PSL, ale też naturalna konsekwencja ujawnionych nieprawidłowości.

 

- Jako Ruch Narodowy mówimy „sprawdzam” i proponujemy PiS, by umożliwiło swoim posłom podpisanie się pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla Bartłomieja Sienkiewicza, największego „schwartz-charakteru” rządu Donalda Tuska  - podkreślił Winnicki.

 

Jak przypomniał, wiele na temat wstydliwych działań resortu kierowanego przez Sienkiewicza wiele mówił zarówno minister Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych, jak i Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.

 

- To co działo się za rządów PO: inwigilacja obywateli, rozbijanie patriotycznych manifestacji, prowokacje, inwigilacja dziennikarzy, podpalanie budki pod ambasadą rosyjską tylko po to, by zdyskredytować ugrupowania narodowe. To wszystko zasługuje na bardzo surowy osąd, również polityczny. Zasługuje na to, by wreszcie pociągnąć polityka do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu – mówił poseł. Jak wyjaśnił, to wszystko o czym mówili ministrowie rządu PiS w swoim sprawozdaniu, stanowi uzasadnienie takiego wniosku.

 

W ocenie Artura Zawiszy, przedstawione we środę wyniki audytu nakazują podejść do sprawy „na serio” i tam, gdzie „w sposób regularny, długotrwały łamane było prawo”, należy działać konsekwentnie. Ruch Narodowy oczekuje nie tylko na pisemną wersję raportu, ale też liczy, że politycy odpowiedzialni za naruszenia prawa czy też zaniedbania, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

 

Zawisza podkreślił, że RN nie chciałby, aby obecny rząd „uprawiał wyłącznie grę z opinią publiczną”, czyli oskarżał z jednej strony z trybuny sejmowej choćby byłego premiera Donalda Tuska „o kierowanie całym tym bagażem zaniechań i przekroczeń prawa”, a jednocześnie tego samego polityka „popierał na kolejne lata urzędowania jako przewodniczącego Rady Europejskiej”.

 

- Tego rodzaju gra z opinią publiczną może być ciekawa dla partii rządzącej, ale nie jest to wystarczająco odpowiedzialne podejście z punktu polityki państwowej. Dlatego proponujemy PiS, by poważnie zajęło się Donaldem Tuskiem, a my zajmujemy się Bartłomiejem Sienkiewiczem i wzywamy posłów PiS do pospisywania wniosku o postawienie go przez TS – dodał.

 

Zdaniem Winnickiego, audyt bez pociągnięcia winnych do odpowiedzialności politycznej, jest niekompletny. Stąd RN zachęca partię rządzącą do postawienia kolejnych kroków i formułowania kolejnych wniosków, bo przedstawione wyniki audytu wskazują, że na sprawa nie kończy się ministrze Sienkiewiczu

 

MA

DATA: 2016-05-12 13:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już są sędziowie ferujący wyroki.Otwarła się puszka Pandory.Widać prawdziwych katolików.Jeszcze win nie udowodniono,a kary sypią się jak z rękawa, jeszcze jakie.Gdzie my jesteśmy?W tym narodzie jednak tkwi coś złego.
ponad 4 lata temu / niewierny
 
Trybunał Stanu - być może. A kiedy zdrajcy zawisną? Nigdy, bo pan minister sprawiedliwości boi się Eurosojuzu i nie wprowadzi obiecanej przecież kary śmierci.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Absolutnie zgadzam się z podejściem pana Artura Zawiszy i Roberta Winnickiego - teraz ruch PiS. Mają okazję pokazać prawdziwe intencje i ducha. I pozdrawiam mojego kandydata na prezydenta pana Mariana Kowalskiego. Chwała Wielkiej Polsce!
ponad 4 lata temu / człowiek niesowiecki
 
@Krzysiek uważam, że masz sporo racji niestety :( Nie pamiętam, czyje to słowa, ale ktos mądry kiedys powiedział, że Polska będzie zdolna do demokracji, jak umrze pokolenie pamiętające PRL tak, jak musiało na pustyni umrzeć pokolenie Izraelitów pamiętających niewolę...
ponad 4 lata temu / Aaaa
 
Dobry ruch "sprawdzający" obecny reżim. Zobaczymy jaka będzie reakcja. Uważam że etatystyczny socjalizm na którym wychowała się większość naszych "umiłowanych przywódców" ma pewną zaprogramowaną lojalność nie wobec siebie ale tego systemu który ich wychował, wyedukował i wykształcił. Tak też raczej nie będzie żadnego procesu o zdradę stanu. Pan Michalkiewicz pisał kiedyś, że kto zaprzedał swą wolną wolę już jej nigdy nie odzyska. Uważam że jest to trafne spostrzeżenie zwłaszcza wobec kultu socjalistycznego państwa. To się także tyczy PiS.
ponad 4 lata temu / Krzysiek
 
Cenna inicjatywa, ale...na palcach jednej ręki można policzyć posłów PiS którzy mają odwagę podejmować "radykalne" działania - nawet gdy mają rację i okazję. Apel Waszykowskiego "nie zabijajcie nas" wygłoszony po zabójstwie Rosiaka doskonale pokazuje ich "wrodzony stan lękowy". Zresztą w otoczeniu PiS wśród publicystów-humanistów też jest wielu etatowych "zdroworozsądkowych" patriotów, którzy krzywdy zdrajcom zrobić nie dadzą - z patriotyzmu o którym dużo piszą dobrze żyją i ostatnie co im jest do szczęścia potrzebne to zamieszanie w którym mogliby stracić z trudem wypracowane pozycje. Prędzej Układ, który kontroluje system niesprawiedliwości postawi przed Trybunałem Szydło i Kaczyńskiego niż PiS Sienkiewicza czy Tuska.
ponad 4 lata temu / wars
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.