DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Trybunał Stanu, a nie kolejna kadencja w Brukseli - lider Ruchu Narodowego o Donaldzie Tusku

Trybunał Stanu, a nie kolejna kadencja w Brukseli - lider Ruchu Narodowego o Donaldzie Tusku
FOT.Krystian Maj/FORUM

Prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki skomentował decyzję Prawa i Sprawiedliwości w sprawie ewentualnego warunkowego poparcia byłego premiera RP, Donalda Tuska, w jego staraniach o uzyskanie reelekcji na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Co zaproponował dla Tuska narodowiec? Odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu!

 

Dla Roberta Winnickiego byłaby to rozsądna kontynuacja zgłoszonego przez Ruch Narodowy wniosku o Trybunał Stanu dla Bartłomieja Sienkiewicza. Lider Ruchu Narodowego powiedział, że „Sienkiewicz to w jakiejś części wykonawca, ale też w jakiejś części praktyk koncepcji państwa teoretycznego”.

 

- Dopuścił się wielu wykroczeń i przestępstw. We wniosku przedstawiamy sześć głównych zarzutów, co do jego działalności: inwigilacja organizatorów i uczestników legalnych zgromadzeń publicznych o charakterze narodowym, katolickim, patriotycznym, opozycyjnym; w okresie pełnienia funkcji szefa MSW mówimy o inwigilacji dziennikarzy; wspominamy o interwencji w tygodniku Wprost; mówimy o podpaleniu budki pod ambasadą Federacji Rosyjskiej; piszemy o rozmowach na temat NBP zmierzających do manipulowania polityką pieniężną i wreszcie mówimy o działaniach Sienkiewicza ws. afery taśmowej, niszczeniu dokumentacji przez ABW - tłumaczył w wywiadzie dla TV Republika Robert Winnicki.

 

Według prezesa RN oprócz Sienkiewicza również Donald Tusk powinien odpowiadać przed Trybunałem Stanu. - Donalda Tuska trzeba postawić przed Trybunałem Stanu, a nie promować na kolejną kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej - ocenił Winnicki.

 

Źródło: kresy.pl / Telewizja Republika

MWł  


DATA: 2016-05-13 18:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

facet ty nie dorastasz Premierowi Tuskowi do piet i odwal sie od niego, popatrz na swoich co wyprawiaja i to wam kraty sie beda nalezaly jak nie zaczniecie byc normalni
ponad 4 lata temu / jola
 
Widać, że jest duża grupa w PiS i w jego otoczeniu medialnym, która dba by kolegom z "drugiej strony" nie zrobić krzywdy bo często łączy ich wspólna przeszłość, plany na przyszłość, pochodzenie, poglądy, interesy i asekuranctwo - generalnie to sieroty po PO-PIS-sie. To raz, a dwa w kwestii poparcia dla Tuska na kolejną kadencję w UE to być może nieudolnym politykom PiS, którzy nie potrafili odsunąć od władzy tego skompromitowanego agenta niemieckiego (udało się to dopiero służbom przy pomocy Latkowskiego i Stonogi) chodzi o wyeliminowanie go z walki o prezydenturę w Polsce - bo przy frontalnym ataku polskojęzycznych mediów i wsparciu zagranicy Tusk mógłby pokonać Dudę.
ponad 4 lata temu / wars
 
My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych. A w żadnym wypadku nie dopuścić do władzy patriotów - tubylców. Gdyby czasem się dostali - podać cały rząd do dymisji.
ponad 4 lata temu / cibail
 
Wysłać komandosów i przywieźć do Polski (wraz z Arabskim), osadzić w areszcie tymczasowym, z zarzutem tuszowania śledztwa smoleńskiego. W tym czasie postawić też zarzuty z paragrafu za działanie na szkodę Polski (a na rzecz Niemiec).
ponad 4 lata temu / Jurek
 
Brawo, to się temu sługusowi obcych należy jak psu miska
ponad 4 lata temu / WYBORCA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.