DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Trybunał Konstytucyjny nie obroni życia? Zostały tylko trzy tygodnie na wyrok

Trybunał Konstytucyjny nie obroni życia? Zostały tylko trzy tygodnie na wyrok
Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org

Skarga konstytucyjna dotycząca tzw. eugenicznej przesłanki najpewniej nie doczeka się rozstrzygnięcia w Trybunale Konstytucyjnym. Jak podała niedziela.pl, Julia Przyłębska, prezes TK, „dąży do umorzenia skargi”. Wystarczy przeczekać najbliższe trzy tygodnie. Skarga wygaśnie bowiem wraz z tą kadencją Sejmu.

 

Ustalenia dziennikarzy „Niedzieli” porażają, bowiem sędziowie Trybunału chcą orzekać w sprawie aborcji eugenicznej, ale są blokowani przez prezes. Co więcej, w sprawie ważną rolę mają odgrywać politycy PiS. Ta siła polityczna w czasie kampanii wyborczej kreowała się na obrońców życia i to w tym gronie decydowano o zamrożeniu prac nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Powodem takiego działania – jak mogliśmy usłyszeć – było oczekiwanie na orzeczenie TK.

 

Wniosek do Trybunału czeka na werdykt od października 2017 roku. W sprawie poprawy ochrony życia nie uczyniono w tym czasie nic – ani w Sejmie, ani w Trybunale. Choć rok po złożeniu skargi posłowie usłyszeli, że sprawa jest w toku, że termin będzie wyznaczony niebawem… I cisza! Dziś Trybunał ma już niewiele czasu. Nic nie wskazuje na to, by polityka przeczekania miała ulec zmianie.

 

„Gość Niedzielny” w swoim internetowym wydaniu pisze wprost o aborcyjnej hańbie TK i PiS. „Okaże się, że zabiegi tej partii wokół TK oraz obsada stanowisk sędziowskich to nie była dobra zmiana. Że prawo posłów do wszczynania kontroli konstytucyjności ustaw jest iluzoryczne.” – czytamy. Szczególnie, że przepisy mówią, że rozprawa przez Trybunałem – jeśli miałaby się odbyć w normalnym trybie, wymagałaby zawiadomienia stron 30 dni wcześniej. Na tu już czasu nie ma. Termin może być (za zgodą stron) skrócony o połowę. To pokazuje, że jest to ostatnia szansa na działanie.

 

Kiedy w Sejmie – głosami PiS odrzucano projekt „Stop aborcji” uruchomiony miał być program „Za życiem”. Jego elementy wprowadzono, ale nie zmieniło to faktu, że dzieci w łonach matek wciąż są zabijane. Kolejny projekt, nieco węższy – eliminujący przesłankę eugeniczną – został wpuszczony w sejmową podkomisję i tam prace wstrzymano. Tłumaczono m.in., że sprawę w sposób konstytucyjnie jednoznaczny może załatwić Trybunał…

 

Dziś głosy malkontentów, że to tylko polityczny wybieg i zagrywka PiS, stają się rzeczywistością. Nic nie wskazuje na to, by w tej kadencji „dobra zmiana” opowiedziała się za lepszą ochroną życia. Co Zjednoczona Prawica zrobi po 12 listopada? Ostatnie cztery lata niestety nie napawają optymizmem.

 

Źródło: niedziela.pl, gość.pl

MA


DATA: 2019-10-22 07:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawo prawem, jednak to ostatecznie matka nawet jeżeli jest do tego w jakiś sposób namawiana czy też przymuszona wyraża zgodę na aborcję. Zatem jeżeli ona powie NIE i stanie w obronie swojego dziecka, to do aborcji nie dojdzie. Inna sprawa to cena jaką za to zapłaci. Może okazać się jak wielu "herodów" ma wokół siebie.
7 miesięcy temu / Matka Polka
 
bo to wygląda jak ucieczka z tonącego okrętu
7 miesięcy temu / do PANIULA48
 
NIE POJMUJE!! JAK MOZNA W TAKIM DRASTYCZNYM OKRESIE EUROPA CHRZESCIJANSKA GINIE POWOLI organizowac SYNOD AMAZONSKI POSWIECONY WYRAZNIE ODCHODZENIU KK od koscioła Chrystusowego.Czy chierarchowie KK z papiezem FRANCISZKIEM włacznie słuszna wytyczaja nam droge wiary? - mam watpliwosci.......JEZU NIE POZWOL!
7 miesięcy temu / PANIULA48
 
Logika zdarzeń wskazuje że Kaja Godek również głosowała na PiS.
7 miesięcy temu / ajwaj
 
Ciekawe co na to o. Rydzyk, który ciągle namawia aby głosować na PiS. Czyżby życie ludzkie było mniej ważne od dotacji dla o. dyrektora ?? Czy katolicy głosujący na PiS będą dalej zadowoleni z tego, że wybrali tych, których ręce ociekają krwią mordowanych nienarodzonych dzieci ?? Czy o. Tadeusz Rydzyk jest zadowolony ?? W końcu wygrana PiSu to wielkie nadzieje na następne miliony dla Rydzyka. A mordowanie dzieci nienarodzonych.?? Hmmm... ważne, że jest kasa. Reszta jakoś tam będzie. Alleluja i do przodu.
7 miesięcy temu / Daro
 
Należaloby odmawiac komunii swiętej politykom odpowiedzialnym za utrzymywanie status quo , znani są z nazwiska, powodują publiczne zgorszenie
7 miesięcy temu / Maciej
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.