DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Trybunał Konstytucyjny: prof. Justyn Piskorski nowym sprawozdawcą w sprawie aborcji eugenicznej

Trybunał Konstytucyjny: prof. Justyn Piskorski nowym sprawozdawcą w sprawie aborcji eugenicznej
Wejście do siedziby TK. By Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

W Trybunale Konstytucyjnym doszło do zmiany. Sprawozdawcę w sprawie dotyczącej aborcji eugenicznej Julię Przyłębską zastąpił Justyn Piskorski – donosi onet.pl podkreślając, że sędzia jest uznawany za konserwatystę.

 

Wniosek do TK w sprawie jednej z trzech „przesłanek” aborcyjnych złożyła ponad stuosobowa grupa posłów (głównie z PiS). Chcieli oni, aby Trybunał zbadał zgodność przepisów dopuszczających aborcję eugeniczną z Konstytucją.

 

Początkowo sprawozdawcą była prezes Trybunału. Z bliżej nieznanych powodów doszło jednak do zmiany. Onet spekuluje, że Julia Przyłębska zrezygnowała z tej roli, ponieważ sprawa aborcji jest „niebezpieczna politycznie”.

 

Informacja o zmianie Przyłębskiej na Piskorskiego została potwierdzona przez Biuro TK. Nie wyjaśniono jednak przyczyn zmiany sprawozdawcy. Onet, powołując się na swojego anonimowego informatora w Trybunale, twierdzi, że istnieją dwa możliwe powody zmiany: „albo Przyłębska uznała, że materia prawna jest dla niej zbyt skomplikowana i pracochłonna, albo też zrozumiała, jakie ryzyko polityczne niesie to orzeczenie. Bez względu na to, jaka zapadnie decyzja, będzie bardzo wielu niezadowolonych”.

 

Z kolei sędzia Piskorski (nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu) zajmował się podobnymi sprawami i dysponuje w tej materii warsztatem prawnym. Ponadto, jak twierdzi liberalny serwis, przekazanie sprawy sędziemu uznawanemu za konserwatywnego rodzi szanse na rozstrzygnięcie sprawy zgodnie z oczekiwaniami obrońców życia. Sprawozdawca ma bowiem znaczny wpływ na ostateczną decyzję TK.

 

 

Źródło: onet.pl

MWł

 

 

Kim jest sędzia Justyn Piskorski? Polecamy tekst pt. „Wyborcza” bije na alarm, bo kandydat na sędziego TK jest… katolikiem!

 

 


DATA: 2018-04-24 16:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teraz modlitwa za Pana Sędziego Prof Justyna Piskorskiego Katolika i prawego człowieka bo jestem pewien że neo-marksści zaatakują bo są za cywilzacją śmierci .Różaniec w intencji Pana sędziego i Ojczyzny.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "59788"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.