DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Trybalizm to nowy socjalizm. Katolicki filozof negatywnie o Synodzie Amazońskim

Trybalizm to nowy socjalizm. Katolicki filozof negatywnie o Synodzie Amazońskim
fot. YouTube / Demo für alle

Dokument roboczy przed zbliżającym się Synodem Amazońskim promuje „najniebezpieczniejszą” formę socjalizmu, która jest „bezwzględnie nie do zaakceptowania” – przekonuje austriacki filozof Thomas Stark.

 

Podczas rozmowy z kanadyjskim portalem LifeSiteNews, prof. Stark wyjaśnił, że potępiona przez ówczesnego kardynała Josepha Ratzingera teologia wyzwolenia przekształciła się w trybalizm, którym „przesiąknięty” jest dokument roboczy przez zbliżającym się Synodem Amazońskim.

 

„Trybalizm jest nową formą socjalizmu, która jest dla wielu osób nieznana. To właśnie z powodu nieświadomości czym w swojej istocie jest ta idea, jest ona tak niebezpieczna” – podkreśla austriacki uczony. Jego zdaniem trybalizm jest nową formą socjalizmu dlatego, że przybiera „formę kolektywizmu” i stosuje „pranie mózgu” oraz zwalcza indywidualizm.

 

„W trybalizmie nie ma własności prywatnej, nie występuje tradycyjna rodzina, a dzieci wychowywane są kolektywnie (…) studenci powinni trzymać się od tych idei z daleka jeżeli chcą być traktowani jako indywidualne podmioty, a nie numerki w statystykach” – tłumaczył. Zaznaczył, że już dzisiaj w społeczeństwach Zachodu występuje tendencja do przekształcania ich na obraz trybalistycznych społeczności ludów Amazonii.

 

„Podążanie ścieżką trybalizmu jest bardzo niebezpieczne i bezpośrednio zagraża chrześcijańskiej kulturze” – dodał.

 

Prof. Thomas Stark wyładał filozofię m.in. na Akademii Filozofii i Teologii im. Benedykta XVI w Heiligenkreuz oraz jest profesorem filozofii na Uniwersytecie St. Pölten w Austrii.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR       


DATA: 2019-08-23 19:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bp Athanasius Schneider o przygotowaniach do Synodu o Amazonii: "Jest to zamach na całość wiary katolickiej. Jest to zamach wszystkich sił modernizmu i liberalizmu, które nagromadziły się już przez okres stu lat w Kościele, i które przypuszczają teraz frontalny atak na istotę wiary chrześcijańskiej. Mamy tu do czynienia praktycznie z otwartą zdradą Ewangelii, z apostazją!" Licheń, 10.08.2019.
5 miesięcy temu / Leaf427 za Sace
 
głupich nie sieją. trybalizm => słownik j.Polskiego:D to antykomunizm czy inny socjalizm:D rodzina to jest siła:D
5 miesięcy temu / szpulas11
 
"W trybalizmie nie ma własności prywatnej, nie występuje tradycyjna rodzina, a dzieci wychowywane są kolektywnie..." Nie mam więcej pytań. Rozmnażanie też pewnie wspólne.
5 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.