DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Trwają wybory samorządowe. PKW informuje o incydentach łamania ciszy wyborczej

Trwają wybory samorządowe. PKW informuje o incydentach łamania ciszy wyborczej
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

Polacy w tegorocznych wyborach samorządowych wybiorą prawie 47 tys. radnych gmin, powiatów oraz sejmików wojewódzkich. Kolejne 2,5 tys. osób zostanie wybranych na prezydentów i burmistrzów miast oraz wójtów. PKW poinformowała o 385 incydentach związanych z łamaniem ciszy wyborczej.

 

Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, praktycznie wszystkie lokale wyborcze zostały otworzone zgodnie z czasem, tj. punktualnie o godz. 7.00. W niektórych przypadkach doszło do niewielkich, obiektywnych opóźnień. Przykładem może być lokal wyborczy w Lublinie, który został otworzony 30 minut po wskazanym czasie. Powodem było włamanie do budynku, w którym znajduje się lokal.

 

Z kolei w gminie Bircza (woj. podkarpackie) doszło do awarii instalacji elektrycznej, która została naprawiona w ciągu kilkunastu minut. Obwodowa komisja wyborcza zdecydowała się przedłużyć ciszę wyborczą do 21.13.

 

Dotychczas (stan na godz. 11.00) doszło w Polsce do „385 czynów, które mogą stanowić przestępstwa bądź wykroczenia związane z czynami związanymi z przestępstwami bądź wykroczeniami uregulowanymi w Kodeksie wyborczym” – poinformował sędzia Wiesław Błuś, członek PKW. Policja podaje, że w zdecydowanej mierze chodzi o sytuacje zakłócania spokoju i porządku publicznego. Podkreślono jednak, że miały miejsce także jawne próby agitacji wyborczej lub celowego usuwania materiałów wyborczych.

 

Przypomnijmy, że aby oddać ważny głos w wyborach samorządowych należy zakreślić na każdej z kart znak „X” przy nazwisku tylko jednego kandydata. Kartę wyborczą należy wrzucić do urny. Kart nie można wynosić z lokalu wyborczego ani przekazywać innym osobom.

 

Cisza wyborcza w całej Polsce potrwa do godziny 21, chyba że w związku z ewentualnymi utrudnieniami, obwodowe komisje wyborcze zdecydują inaczej. Kilka minut po godz. 21 mamy poznać pierwsze, sondażowe wyniki. Druga tura wyborów została zaplanowana na niedzielę 4. listopada. 

 

 

Źródło: rmf24.pl

WMa


DATA: 2018-10-21 21:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a od kiedy to "Gość" poniżej obraża gospodarza w jego własnym domu.
ponad 1 rok temu / pikier
 
Polacy nie potrafią się zachować!
ponad 1 rok temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.