DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze czynne do godziny 21

Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze czynne do godziny 21
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

W całej Polsce trwają wybory do Parlamentu Europejskiego, w których obywatele wybierają 52 reprezentantów. Głosy w lokalach wyborczych można oddawać do godziny 21, kiedy to poznamy wstępne wyniki sondażowe.

 

Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, aby poprawnie wypełnić kartę do głosowania należy wpisać znak „X” w jedną z kratek zamieszonych przy nazwiskach kandydatów. Co ważne, na całej karcie do głosowania możemy zaznaczyć jedynie jednego kandydata. Głosować może każdy obywatel mający 18 lat i posiadający przy sobie dokument tożsamości. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest również obecność w spisie wyborczym, czego można dopełnić poprzez głosowanie w obszarze stałego zamieszkania lub uprzednie zgłoszenie chęci jednorazowego zagłosowania w innej z komisji.

 

W związku z wyborami do Europarlamentu, na terenie Rzeczpospolitej trwa cisza wyborcza, która zakończy się punktualnie wraz z zamknięciem prac lokali wyborczych. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, wstępne, sondażowe wyniki wyborów zostaną podane do wiadomości tuż po godzinie 21 w niedzielę.

 

Podczas tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego, Polacy wybiorą 52 reprezentantów. Warto jednak podkreślić, że jeden z nich będzie pełnił rolę „zapasowego” posła i nie obejmie mandatu od razu. Wynika to z faktu, że pomimo deklaracji i wyniku referendum, Wielka Brytania wciąż nie opuściła szeregów Unii Europejskiej.

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się w całej Polsce oraz ambasadach i konsulatach Polski w innych krajach Unii Europejskiej. Także część pozostałych krajów Wspólnoty wybiera swoich reprezentantów w niedzielę. Głos w wyborach oddają dziś również m.in. Belgowie, Niemcy, Portugalczycy, Szwedzi, a także Włosi. Wcześniej proces wyborczy został przeprowadzony m.in. w Holandii.

 

 

WMa


DATA: 2019-05-26 20:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

już głosowałam :
3 miesiące temu / kwiatek77
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.