DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze czynne do godziny 21

Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze czynne do godziny 21
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

W całej Polsce trwają wybory do Parlamentu Europejskiego, w których obywatele wybierają 52 reprezentantów. Głosy w lokalach wyborczych można oddawać do godziny 21, kiedy to poznamy wstępne wyniki sondażowe.

 

Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, aby poprawnie wypełnić kartę do głosowania należy wpisać znak „X” w jedną z kratek zamieszonych przy nazwiskach kandydatów. Co ważne, na całej karcie do głosowania możemy zaznaczyć jedynie jednego kandydata. Głosować może każdy obywatel mający 18 lat i posiadający przy sobie dokument tożsamości. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest również obecność w spisie wyborczym, czego można dopełnić poprzez głosowanie w obszarze stałego zamieszkania lub uprzednie zgłoszenie chęci jednorazowego zagłosowania w innej z komisji.

 

W związku z wyborami do Europarlamentu, na terenie Rzeczpospolitej trwa cisza wyborcza, która zakończy się punktualnie wraz z zamknięciem prac lokali wyborczych. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, wstępne, sondażowe wyniki wyborów zostaną podane do wiadomości tuż po godzinie 21 w niedzielę.

 

Podczas tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego, Polacy wybiorą 52 reprezentantów. Warto jednak podkreślić, że jeden z nich będzie pełnił rolę „zapasowego” posła i nie obejmie mandatu od razu. Wynika to z faktu, że pomimo deklaracji i wyniku referendum, Wielka Brytania wciąż nie opuściła szeregów Unii Europejskiej.

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się w całej Polsce oraz ambasadach i konsulatach Polski w innych krajach Unii Europejskiej. Także część pozostałych krajów Wspólnoty wybiera swoich reprezentantów w niedzielę. Głos w wyborach oddają dziś również m.in. Belgowie, Niemcy, Portugalczycy, Szwedzi, a także Włosi. Wcześniej proces wyborczy został przeprowadzony m.in. w Holandii.

 

 

WMa


DATA: 2019-05-26 20:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

już głosowałam :
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.