DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Leaf427 - Masz rację, będzie 100 albo i 200 stron mętnej gadki o wszystkim i o niczym, a w jakimś przypisie zasugeruje się, że możnaby "rozeznając i towarzysząc w konkretnych złożonych sytuacjach" wyświęcać żonatych na kapłanów. W przypisie do przypisu będzie sugestia, że może też.
ponad 2 lata temu / tak
 
@ma - Powtarzasz tandetne herezje Vat. 2. Nie ma czegoś takiego jak "prawo do błędu", jak wyraźnie nauczali przedsoborowi papieże.
ponad 2 lata temu / zz
 
@ma: dobrze byłoby się podszkolić w szczerym pisaniu, bo wciskasz kit z tym sensem cudzysłowu. Gdyby było tak jak wyjaśniasz, dużo więcej sformułowań brałbyś w cudzysłów, a nie tylko notorycznie "Franciszek". Pytałem Cię w innym wątku dlaczego konkretnie uważasz że jego wybór jest nieważny. Napisałeś że masz jakieś 4 wątpliwości, ale ich nie podałeś. Firmowanie przez papieża herezji zdarzało się w historii i przez to papież nie przestawał być papieżem, więc to niewłaściwy argument. Poza tym, nie pomiatam JPII. Nie wrzucaj wszystkich Tradycjonalistów do jednego worka. Ale tak przy okazji, skoro twierdzisz: "rozciągnął Doktrynę KK do możliwych granic, ortodoksji nie naruszył". Czyż nie można za "przekroczenie granic" potraktować słów "dla ważnych powodów" z FC84, przy jednoczesnym braku doprecyzowania jakie jest kryterium uznawania danego powodu za ważny, a jakiego za mało ważny?
ponad 2 lata temu / ???
 
@???: Cudzysłów jest tu zastosowany jako cytat, czyli to co mówią inni, a nie jako stwierdzenie ważności czy nieważności wyboru na Urząd Piotrowy. Dobrze byłoby się podszkolić w czytaniu tesktów ze zrozumieniem. Z kontekstu natomiast można wywnioskowaść co ja natomiast o tym wyborze myślę. Dla mnie on jest nieważny. Ale to moje i nie podaję się tu jako autorytet. Natomiast wielu uważających się za autorytet odsądza bez przerwy JP II od czci i wiary. Natomiast faktem jest firmowanie przez "papieża Franciszka" herezji co stawia jego ortodosksję pod poważnym znakiem zapytania. I jest to WIDOCZNE GOŁYM OKIEM. Zatem jak to można godzić: przekonanie o własnej wierności tradycji i uważanie jednocześnie "Franciszka" za godnego zaufania przy jawnym głoszeniu przez niego herezji a jednocześnie pomiatanie JP II który, choć rozciągnął Doktrynę KK do możliwych granic, ortodoksji nie naruszył? Jak to tradycjonaliści godzą bo ja tu widzę istotną sprzeczność? Strach o siebie?
ponad 2 lata temu / ma
 
@ma: podobnie jak łatwiej, bez uprawnień, wziąć w cudzysłów "papież Franciszek".
ponad 2 lata temu / ???
 
@lw: Ach ci Tradycjonaliści. W tej ortodoksji właśnie FSSPX podąża za "papieżem Franciszkiem". Czyż to nie Chrystus powiedział "jeśli chcesz" a nie "musisz". Wg. Was tradycjonalistów jak nie ma policjanta na straży wiary to taka wiara się nie liczy. Nie potraficie wierzyć bez przymusu. Przymusu dla innych do waszej wiary. I nie będziecie potrafili żyć w świecie, w którym wyborem wiary jest gotowość na śmierć. Ciekawe co na to Chrystus który zostawił wolność wyboru i odpowiedzialność w sumieniu za ten wybór a nie przed sądem ludzkim do jakiego dążycie. U podstawy wolności jest właśnie to, że ja wiarę prawdziwą mogę odrzucić i wybrać fałsz. Na tym właśnie polega wolność. Nie rozumieliście tego i nie rozumiecie. To się nazywa prawo do błędu. I jest rdzeniem ludzkiej wolności. Bóg to do tego stopnia szanuje, że pozwala człowiekowi wybrać piekło. Ostrzega go przed nim ale nie zakazuje mu tam iść jak tego bardzo chce. I wy tego nie rozumiecie. Łatwiej powiedzieć JP II be.
ponad 2 lata temu / ma
 
Już się boję posynodalnej adhortacji. Pewnie znowu będzie mętna gadka, zamęt i spustoszenie. Kto to wszystko posprząta? Czekamy na nowego św. Atanazego czy może jest to już faza w której pozostali tylko Eliasz i Henoch?
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Misterny , wielowątkowy i płaszczyznowy program zniszczenia Kościoła.
ponad 2 lata temu / Leo
 
Jeszcze jedna refleksja przyszła mi do głowy po przeczytaniu innego tekstu prof. Oliveiry. Szatan dokonał perfekcyjnego ruchu w reakcji na ogłoszenie dogmatu o nieomylności papieża. Doprowadził do sytuacji, w której nastąpiło pomieszanie posłuszeństwa wobec papieża z emocjonalnym przywiązaniem do konkretnej osoby piastującej ten urząd, ze ślepym i bezkrytycznym zapatrzeniem w osobę papieża. W osobie Jana Pawła II wyraźnie widać to pomieszanie. Co ciekawe wszyscy zachwycają się polskim papieżem, nie mając kompletnie pojęcia czego nauczał, nie zależnie czy było to dobre, czy było błędem w świetle całego nauczania Kościoła. Inna sprawa, że twórczość Jana Pawła II jest napisana językiem tak hermetycznym, że nie da się tego czytać, więc i nie dziwota, że mało kto to czyta. Co innego proste i przejrzyste dokumenty papieży sprzed soboru, zrozumiałe dla każdego.
ponad 2 lata temu / Iw
 
Ach ten JPII. Czy nigdy się nie uwolnimy od tej nużącej papolatrii? Czy już nikt nie pamięta o jego entuzjazmie dla wolności religijnej i ekumenizmu, które są sprzeczne z wielowiekowym Magisterium Kościoła, o skandalicznych cyrkach liturgicznych, towarzyszących papieskim pielgrzymkom, które w istocie mocno przyczyniły się do psucia liturgii? Czy nikt nie widzi skutków tego koszmarnego aggiornamento, któremu przyklaskiwał polski papież, a które przyczyniły się do postępującego rozkładu ducha zakonnego i kapłańskiego, którego jesteśmy świadkami? Nie osądzam osobistej pobożności papieża, a raczej jego tragiczne wybory, próby połączenia wody z ogniem, wierności Chrystusowi z jakąś poronioną kompromisowością wobec ducha tego świata, ducha na wskroś sprzecznego z ideałami, które od wieków głosił Kościół Katolicki. Czy ktoś to wreszcie jasno i dobitnie powie?
ponad 2 lata temu / Iw
 
Generalnie zgadzam się z P. Weigelem, tylko nie wiem po co degradować słowo kultura i pytać jak wezwać "młodych ludzi, aby byli katolikami kontrkulturowymi"? Katolicyzm tworzy kulturę - tę najwyższego poziomu. Do kontr-pseudo-kultury można by wezwać - zachowując porządek w znaczeniu słów.
ponad 2 lata temu / Gregorius_M
 
A jakież tu stawia się wymagania skoro można mieć kolejną żonę, męża... A właściwie to i potem nastepnych... A nie lepiej od razu stwierdzić, że wszystkie żony czy mężowie powinni mieszkać pod jednym dachem. I dzieci będą miały pełne rodziny. Oj jak pełne... np. trzy żony i dwóch mężów... A ile przy tym babć i dziadków do rozpieszczania maluchów. Pnięknie będzie...
ponad 2 lata temu / ma
 
Autorowi gratuluję odwagi w stawianiu diagnozy. Tylko czy ktoś się tym przejmie? Obserwując obowiązujące trendy z przykrością stwierdzam, że dzisiaj chodzi już (prawie) tylko o rozluźnienie wymagań. I wpisuje się to w jakąś szerszą akcję rozłożenia wszystkiego na łopatki...
ponad 2 lata temu / Czytelnik
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.