DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Trwają prace nad filmem „Via Dolorosa – Droga zbawienia”

Trwają prace nad filmem „Via Dolorosa – Droga zbawienia”

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi prowadzi prace nad filmem Via Dolorosa – Droga zbawienia. Powstający dokument poświęcony będzie męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Aby doprowadzić do jego realizacji potrzeba 70 tys. złotych. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej ViaDolorosa.pl, gdzie można wesprzeć finansowo tę wartościową inicjatywę.

 

Na podanej stronie producenci udostępnili już oficjalny zwiastun filmu. Jest on dostępny także na kanale PiotrSkargaTV w serwisie YouTube.

 

Via Dolorosa – Droga zbawienia to najnowszy film poświęcony Drodze Krzyżowej, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa, realizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Aby jak najwierniej oddać sens wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, twórcy zaprezentują w nim zdjęcia wideo nagrane w Ziemi Świętej - miejscu, gdzie cierpiał, został zabity i zmartwychwstał Jezus Chrystus.

 

Być może już za kilka tygodni, za sprawą tego pełnego duchowej głębi dokumentu, widzowie będą mogli przekonać się na własne oczy, jak wygląda współczesna Via Dolorosa w Jerozolimie, znane nam stacje Drogi Krzyżowej, Golgota, Boży Grób czy inne miejsca związane z męczeńską śmiercią Zbawiciela. Film zostanie wzbogacony wartościowymi komentarzami ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, wybitnego teologa i biblisty.

 

Potrzebne wsparcie

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi planuje zakończyć wszystkie prace jeszcze w Wielkim Poście. Czy tak się stanie, zależy wyłącznie od hojności Darczyńców. Aby zakończyć produkcję, postprodukcję oraz wydać film w minimalnym nakładzie DVD niezbędne jest 70 tys. złotych.

 

Zebrane środki zostaną przeznaczone także na pokrycie kosztu podróży do Jerozolimy kilkuosobowej ekipy filmowej oraz promocję filmu w internecie.

 

Każdy Darczyńca, który wesprze tę piękną inicjatywę, zaraz po premierze może liczyć na dostęp do filmu, a także dodatkowe atrakcyjne upominki uzależnione od kwoty wsparcia. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej ViaDolorosa.pl.

 

Coraz więcej katolickich treści w sieci

Inicjatywa nakręcenia tej produkcji narodziła się w ramach szerokiego projektu pod nazwą „Dla Duszy”, w ramach którego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi dostarcza internautom wartościową lekturę duchową. Jako pierwszy pod logo „Dla Duszy” powstał cykl newsletterów, które dwa razy w miesiącu może otrzymywać każdy, kto zapisze się na bezpłatną subskrypcję.

 

Via Dolorosa – Droga zbawienia to kolejny – i z pewnością nie ostatni - pomysł na aktywizację polskich katolików w sieci i zarazem propagowanie wartości chrześcijańskich.

 

PiotrSkarga.pl

Czytaj także:
DATA: 2020-03-13 13:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Bazylice Grobu Panskiego jest wielki ruch. Ludzie biegają w ta i tamtą. A w Tomb Garden blogi spokój. Kiedy kapłan zabijał paschalnego baranka robil to po stronie polnocnej od ołtarza. Tomb Garden jest ok 200 m na polnoc od Bramy Damascenskiej, czyli trakcie do Damaszku, poza miastem. Maryja siedziala na przeciw grobu. Na scianie sa pozostalosci zelaza z 1 wieku. Byla to zapewne metalowa zasuwa do wielkiego koła, ktore zamykalo grób.
9 miesięcy temu / Second
 
A czy prawda cos dla was znaczy? W Jerozolimie jest piekny, spokojny, ogród. Ten ogrod należał do bardzo bogatego człowieka bo jest tam wielja cysterna na wodę. W ogrodzie w skale wykuty jest grób. Wejscie bylo zamykane wielkim kamieniem. Naprzeciw mozna usiąść. Wszedlem do srodka i po prawej stronie sa 2 miejsca grobowe. Jedno wydłużone, a drugie jeszcze nieskończone. Ok 100 m od tego miejsca jest klif, na ktorym sa 3 wielkie otwory. Wyglada to jak czaszka. Jest ok. 10 punktow wypelnionych z Pisma świętego. To miejsce nazywa sie Garden Tomb.
9 miesięcy temu / Second
 
Czy wiadomo, kiedy będzie ukończony film, jeśli uda się uzbierać tę kwotę?
9 miesięcy temu / maksiu
 
Super pomysł taka zrzutka na wzór hamerykańskeigo "The Chosen".
9 miesięcy temu / okos
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.