DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Trwa walka o życie dzieci, które przeżyły aborcję. „Zgoda na ich cierpienie to barbarzyństwo”

Trwa walka o życie dzieci, które przeżyły aborcję. „Zgoda na ich cierpienie to barbarzyństwo”
REUTERS/Kevin Lamarque /FORUM

W Stanach Zjednoczonych trwa dramatyczna walka, której stawką jest życie lub śmierć dzieci nienarodzonych i noworodków. Podczas gdy obrońcy życia walczą o unieważnienie przez Sąd Najwyższy prawa aborcyjnego, niektóre stany usiłują wprowadzić lokalne regulacje na wzór Nowego Jorku, który pozwolił na praktycznie nieograniczoną aborcję w trakcie całej ciąży.

 

W mijającym tygodniu Senat USA debatował nad nowym prawem wzmacniającym ochronę życia i zdrowia dzieci, które przeżyły aborcję. Regulacje miały zobowiązać lekarzy do udzielenia takim niemowlakom wszelkiej niezbędnej opieki medycznej. Niestety amerykańscy politycy nie zdecydowali się poprzeć tego rozwiązania. To kolejna odsłona walki pomiędzy obrońcami życia a zwolennikami zabijania dzieci nienarodzonych, którzy w ostatnich tygodniach triumfują, po tym jak stan Nowy Jork zezwolił na dokonywanie aborcji w trakcie całego okresu ciąży.

 

Brak wsparcia dla ochrony życia i zdrowia dzieci, które przeżyły aborcję skomentowali biskupi Episkopatu Stanów Zjednoczonych. Podkreślili, że decyzja polityków jest „czymś niepojętym”. W wydanym w tej sprawie oświadczeniu przewodniczący komisji Episkopatu ds. obrony życia stwierdził, że „nieudzielenie opieki narodzonym już dzieciom, skazywanie ich na cierpienie i śmierć jest barbarzyństwem”. Abp Joseph Neumann zaapelował do parlamentarzystów, by aborcyjnego dziedzictwa nie rozciągali na zabijanie noworodków.

 

Do wydarzeń tych odniósł się również bp James Conley, kierujący komisją episkopatu ds. małżeństwa. Hierarcha zauważył, że ostatnie wydarzenia świadczą o tym, że kultura śmierci w USA staje się coraz bardziej agresywna. Dodał, że pocieszające są jednak przemiany w młodych pokoleniach Amerykanów. Zarówno doroczny Marsz dla Życia jak i modlitwy przed klinikami aborcyjnymi pokazują, jak młody jest w USA Ruch dla Życia i jak wiele energii, radości i miłości wnoszą do niego młodzi ludzie.

 

W opublikowanym ostatnio wywiadzie bp Conley wyraził również ubolewanie z powodu narastającego w Kościele zamętu w sprawie podstawowych prawd o człowieku, a w szczególności o małżeństwie i seksualności. Przyznał, że stwierdzenia niektórych wysoko postawionych teologów, biskupów, a nawet kardynałów są niepokojące. Przypomniał jednak, że nikt nie może zmienić tego, czego Kościół w sposób nieomylny zawsze nauczał.

 

 

źródło: KAI, vaticannews.va

WMa

 


DATA: 2019-02-07 19:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brońmy życia!
2 miesiące temu / ala
 
Ile jeszcze krwi niewiniątek popłynąć musi?
2 miesiące temu / X
 
Diabeł wszystko niszczy. Nasza wygrana, nadzieja jest tylko w Panu Bogu Maryi Różancu!
2 miesiące temu / Gosc
 
"niektóre stany usiłują wprowadzić" Jak to poprawnie politycznie brzmi! Nie niektóre stany, tylko ludzie (?) wyznający kult szatana usiłują wprowadzić! Nazywajcie rzeczy po imieniu! Bóg Wszechmogący patrzy i widzi. Jednego nie pojmuję, bo jestem tylko marnym prochem; Jak nieopisaną cierpliwość ma Stwórca?
2 miesiące temu / antykosmita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65998"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.