DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Trwa spór CDU z SPD o adopcję dzieci przez homoseksualistów

Trwa spór CDU z SPD o adopcję dzieci przez homoseksualistów
fot. milan6 / sxc.hu

„Fiaskiem zakończyła się kolejna tura negocjacji koalicyjnych między CDU i SPD” – informuje „Die Welt”. Konflikt pomiędzy chadekami i socjaldemokratami poprzedziła „nieugiętość chadeków” w sprawie homoseksualnych „małżeństw” oraz prawa do adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

 

Grupa robocza ds. „rodziny, kobiet, równouprawnienia” („Familie, Frauen, Gleichstellung”) przedwcześnie zakończyła szóstą turę rozmów koalicyjnych z powodu konfliktu o całkowite zrównanie praw małżeństw ze związkami homoseksualnymi. Jak donosi „Die Welt”, „partia CDU jest w stanie przyjąć pewne paragrafy ustawy przeciwko dyskryminacji homoseksualistów, w tym zaakceptować adopcję przez osoby homoseksualne biologicznych dzieci swoich partnerów (…) Kategorycznie natomiast sprzeciwia się pełnemu prawu do adopcji dzieci oraz występuje przeciwko całkowitemu zrównaniu małżeństwa ze związkami homoseksualnymi”.


Z powodu – jak pisze „Die Welt” – „zatwardziałości CDU” Manuela Schwesig, polityk SPD, poddała w wątpliwość zawiązującą się koalicję chadeków z socjaldemokratami. – W takiej sytuacji nie zalecałabym utworzenia czarno-czerwonej koalicji – przekonywała Schwesig, krytykując jednocześnie ekspertów ds. polityki rodzinnej za „ich nieustępliwość i zbytnią uległość”.


„Kath.net” przypomina, że „zaledwie kilka dni od decyzji Trybunału Konstytucyjnego z 6 czerwca w debacie na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne, również ze strony polityków CDU pojawiały się śmiałe głosy”. O falę medialnej krytyki zadbała wówczas wypowiedź minister pracy, Ursuli von der Leyen, która podkreśliła, że nie widzi przeszkód, aby całkowicie zrównać prawa małżeństw ze związkami homoseksualnymi”.


Obecnie jednak większość polityków chadecji, wśród nich Volker Kauder, stanowczo sprzeciwia się adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Jak zauważa „Die Welt”, „niektórzy politycy SPD coraz bardziej otwierają się na partię „Lewica” i rozważają korzyści płynące z ewentualnej koalicji po wyborach parlamentarnych w 2017”.

 

 

Źródło: Die Welt, www.kath.net

Klaud


DATA: 2013-11-18 07:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.