DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Trwa przerzut do Polski „pancernej kawalerii”. Będzie bronić wschodniej flanki NATO

Trwa przerzut do Polski „pancernej kawalerii”. Będzie bronić wschodniej flanki NATO
źródło: Twitter / US Army Europe

Trwa operacja Atlantic Resolve w ramach której do Polski jadą oddziały amerykańskiej Dywizji Kawalerii z Pierwszej Brygady Pancernej US Army, znanej również jako „pancerna kawaleria”. Będzie ona wspierać siły NATO na wschodniej flance Paktu.

 

Informacje na temat przerzutu żołnierzy i sprzętu opublikowało w mediach społecznościowych dowództwo amerykańskiej armii w Europie. Na zaprezentowanych zdjęciach można zobaczyć gotowe do przerzutu czołgi Abrams i wozy bojowe Bradley.

 

Wcześniej amerykańska armia podawała, że 1. Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa 1. Dywizji Kawalerii, stacjonująca w Fort Hood w stanie Texas, zostanie przemieszczona do Europy latem 2018 roku, by zastąpić w Polsce 2. Pancerny Brygadowy Zespół Bojowy 1. Dywizji Piechoty.

 

Żołnierze będą pełnić rotacyjną służbę bojową.

 

 

 

 


DATA: 2018-05-01 17:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W wojskowości obowiązuje zasada równowaga sił. Jeszcze długo trzeba będzie poczekać, aż wojska NATO zrównoważą nadmiernie skoncentrowanie ofensywne siły Rosjan w obwodzie kaliningradzkim.
ponad 2 lata temu / Agamemnon
 
Pułkownik Kukliński przewraca się w urnie. Został amerykańskim szpiegiem po to, żeby odsunąć groźbę nuklearnego unicestwienia Polski w wypadku wojny, do której przygotowywała się Rosja. Po prawie czterdziestu latach od tamtej pory jesteśmy bliżej nuklearnego unicestwienia niż kiedykolwiek, a wojnę przygotowują USA.
ponad 2 lata temu / TZ.
 
@agamemnon Rosjanie stworzyli przesłankę? A co było wcześniej? NATO siedziało sobie spokojnie i nic nie robiło??? NATO już nawet nie jest paktem obronnym. Jak na razie to NATO okrąża FR i coraz bardziej zbliża się do ich granic To NATO atakuje sojusznika Rosji czyli Syrię oraz wojska rosyjskie rękami islamskich najemników. Trzeba być realistą, a nie dać się napuszczać jak głupie dzieci. Robimy łaskę USA, robimy za ich kundelka, i co mamy w zamian? Robią z nas nazistów, morderców i złodziei. Za wystawianie się na niebezpieczeństwo wojny jądrowej słono przepłacamy za zdezelowany sprzęt i jeszcze mamy dopłacić 300 mld $. Myślący ludzie wiedzą kto prze do wojny.
ponad 2 lata temu / pomieszanie pojęć
 
Przede wszystkim trzeba pamiętać o grach strategicznych przeprowadzanych w departamentach wojny USA przez anglosaskich obsesyjnych planistów globalizmu z przywództwem w Stanach Zjednoczonych. Skierowanie ćwiczonych scenariuszy do realizacji możemy właśnie obserwować na własne oczy. Polska według tych planów została przeznaczona na przemiał i do likwidacji. Jedynym założonym wynikiem tych gier jest walka Polaków z żołnierzami specnazu w podziemiu na wzór żołnierzy wyklętych. Potwierdzeniem takiej wersji są słowa najwyższych dowódców NATO w ich oświadczeniach publicznych iż Polska i kraje nadbałtyckie są nie do obrony przed Rosją. Amerykański plan wojny z Rosją ma zachęcić lub przymusić Rosję do niejawnego sojuszu z NATO przeciw Chinom. Polska jest kartą przetargową. Nie popieram Rosji, GRU, FSB, Dugina ogłupiającego pokrętną mową, ale wpuszczanie masońskiego amer. lisa do kurnika uważam za zdradę i proszenie się o prowokację wojsk obcych.
ponad 2 lata temu / wszyscy mają sklerozę?
 
Wojska amerykańskie przyjeżdżają do naszego kraju żeby walczyć z Rosją w Polsce. Ja im się wcale nie dziwię ponieważ US army jest po to opłacane przez amerykańskiego podatnika żeby bronić swoje miasta przed zniszczeniem a szkody robić gdzieś indziej w świecie.
ponad 2 lata temu / jar
 
Trzeba pamiętać o przesłance jaką utworzyli Rosjanie w obwodzie kaliningradzkim. Odpowiedzią na tę przesłankę jest blokada możliwości wykonania ataku wobec państw NATO przez Rosjan. W wojsku inercja wobec koncentracji wojsk wroga jest niedopuszczalna. Koncentracja ta miała miejsce, kiedy w rejonie Suwałk jeszcze nie było żadnych jednostek wojskowych tak polskich jak i NATO i nie było jakichkolwiek planów takiego rozmieszczenia. W jakim celu Rosja dokonała koncentracji wojsk w obwodzie Kaliningradu? Nic nie dzieje się bez przyczyny. Uszczelnienie wschodniej flanki NATO jest posunięciem z wojskowego punktu widzenia wręcz koniecznym. Ostrzeżeniem dla NATO był atak Rosjan na Abchazję, Gruzję, Krym , Ukrainę.
ponad 2 lata temu / Agamemnon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.