DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Trwa namawianie Brytyjczyków do pozostania w Unii Europejskiej. Do akcji włączył się Watykan

Trwa namawianie Brytyjczyków do pozostania w Unii Europejskiej. Do akcji włączył się Watykan
FOT.REUTERS/FORUM

Wzmaga sią światowa kampania na rzecz utrzymania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Ostatnio uczestnicy spotkania w Davos zastrzegli, że wyjście Brytyjczyków ze struktur unijnych zagraża Europie i samym Brytyjczykom. Przyniesie też perturbacje na rynkach światowych. O pozostanie Brytyjczyków w UE zaapelował Watykan, a bank Goldman Sachs przeznaczył na kampanię przeciw „Brexit” miliony dolarów.


Abp Paul Gallagher, sekretarz ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej (odpowiednik ministra spraw zagranicznych w Watykanie) powiedział w rozmowie ze stacją ITV, że ma nadzieję, iż Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej. Zasugerował, że jej ewentualne wyjście bardzo by osłabiło Europę. – Sądzę, że moglibyśmy postrzegać to jako coś, co nie prowadziłoby do wzmocnienia Europy – zastrzegł watykański hierarcha. Dodał jednak: - Stolica Apostolska uszanuje ostateczną decyzję Brytyjczyków.  


Wywiad ukazał się tuż po tym, jak międzynarodowy bank inwestycyjny z siedzibą w USA - Goldman Sachs – ogłosił, że przekaże „znaczną sześciocyfrową sumę” na kampanię na rzecz utrzymania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.


Brytyjskie władze zobowiązały się najpóźniej do 2017 roku przeprowadzić referendum w tej sprawie. Przeciwko opuszczeniu struktur europejskich są między innymi wpływowi przedstawiciele światowej finansjery. Jednym z nich jest bank Goldman Sachs, który zgodził się sfinansować kampanię przeciwko „wyjściu” Wielkiej Brytanii z UE – donosi Sky News. Inne instytucje finansowe też to uczyniły, jednak na razie zachowują anonimowość.


W 2014 roku Goldman Sachs wydał 700.000  tys. euro na lobbing w UE. Niemcy oskarżają przedstawicieli banku o pomaganie Grecji w „ukrywaniu” rzeczywistego zadłużenia, by państwo mogło pozostać w strefie euro.Źródło: euraktiv.com., AS. DATA: 2016-01-22 15:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

UE upada i nawet Watykan nie pomoże, z resztą w W. Brytania nie uznają Watykanu.
ponad 4 lata temu / Mr. ??
 
Jeszcze jeden dowód na to że UE powinno być zdemontowane a przywrócone systemy narodowe. Właśnie po to aby "osłabić" wpływy ponad-narodowych systemów bankowych. Aczkolwiek jest jeden i fundamentalny warunek na powrót do systemów narodowych większości państw Europy, a jest nim chrześcijaństwo-katolickie w ciągłości z całą tradycją nauczania moralnego i społecznego co wiąże się z odrzuceniem rewolucyjnych idei. Inaczej, nic z tego.
ponad 4 lata temu / Krzysiek
 
Panie wwm, Pańska tradycyjna powaga nie pozwoliła Panu na wyczucie żartobliwego tonu mego komentarza, a także tego że opinia w formule "Kościół miesza się do polityki" jest opinią lewactwa, a ja ją przytoczyłem tylko po to by ją ośmieszyć. Zalecam więc by swe słuszne uwagi kierował Pan bezpośrednio do lewaków wyrażających opinie w przytoczonej przeze mnie postaci :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Jaki pan taki kram.
ponad 4 lata temu / Leo
 
Z jednej strony byłoby dobrze gdyby UE zaczęła się wreszcie kruszyć. Z drugiej - aktualnie dla Polski wyjście UK nie byłoby wcale korzystne bo jedynym efektem będzie już absolutna dominacja Niemiec w tym co zostanie. A my nie jesteśmy jeszcze wystarczająco silni aby się temu przeciwstawić ani nie zbudowaliśmy jeszcze wystarczająco silnego sojuszu państw Europy Środkowej.
ponad 4 lata temu / abc
 
Czyli Watykan opowiada się za masońską strukturą.
ponad 4 lata temu / california18
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.