DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

Trwa modlitwa o dobre owoce Synodu poświęconego rodzinie

Trwa modlitwa o dobre owoce Synodu poświęconego rodzinie

W październiku bieżącego roku rozpocznie się w Watykanie Synod poświęcony rodzinie: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i w świecie współczesnym”. Franciszkańska wspólnota Porcjunkula wraz z Korporacją Akademicką Roma zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji Synodu.


„Każdy z nas może włączyć się w to, jakże ważne wydarzenie, poprzez modlitwę. Jako franciszkańska wspólnota Porcjunkula wraz z Korporacją Akademicką Roma podjęliśmy, wraz z innymi organizacjami i wspólnotami naszej Archidiecezji, inicjatywę comiesięcznej Mszy Świętej połączonej z adoracją Najświętszego Sakramentu” – podkreślają organizatorzy.

 

Pierwsza Msza Święta w intencji dobrych owoców synodu odbyła się 15 czerwca 2015 o godzinie 18:00 w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela (ul. Fredry 11).


„Modlić się będziemy każdego 15 dnia miesiąca, od czerwca do października” – deklarują inicjatorzy akcji.


15 sierpnia - Sanktuarium św. Józefa, ul. Działowa 25


15 września - kościół pw. św. Antoniego Padewskiego, ul. Franciszkańska 2


15 października - kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, ul. Fredry 11

 

 

luk

 


DATA: 2015-08-01 09:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli Papież dopuści rozwodników w ponownych związkach do Komunii taka nauka nas nie obowiązuje i mamy prawo, a nawet obowiązek się temu sprzeciwić.
ponad 3 lata temu / Jacek
 
Co z dogmatem nieomylności Papieża w sprawach wiary? Jeżeli Papież uzna że rozwodnicy mogą przystępować do komunii takie będzie oficjalne stanowisko i nauczanie Kościoła. Czy w tym wypadku kierując się własnym sumieniem będziecie występowali przeciwko nauczaniu Kościoła w tym względzie?
ponad 3 lata temu / dodo
 
Nie rozumiem jak przywódca KK może zwołać synod ktory ma zająć się dyskusją: czy szóste przykazanie jest jeszcze ważne . Kim jest Franciszek aby podejmować.dyskusje nad sensem dekalogu? Nawet papież nie ma prawa rozpoczynać dyskusje nad zniesieniem.chocby jednego z dziesięciu przykazań. Bez wątpienia dopuszczenie rozwodnikow do Eucharystii jest de fakto zniesieniem przykazania o cudzolóstwie!
ponad 3 lata temu / Zib
 
i tak czekamy i czekamy od Vaticanum II... zaś niektórzy z papieży "politykują" i jest, co raz gorzej... tego typu argument to - jesli faktycznie tak jest, że Franciszek prowadzi ową politykę - świadczą tylko o jednym o braku rozsądku - korzystaniu z doświadczenia, co przystoi każdemu dorosłemu oświadczonemu przez życie, a cóż dopiero mówić o korzystaniu z darów Ducha Św...
ponad 3 lata temu / Marcin
 
Módlmy się o pokrzyżowanie diabelskich planów
ponad 3 lata temu / Jacek
 
Mario. Tam już nie ma na co czekać. Trzeba brać skalpel i ciąć. Efekty taktyki wyczekiwania i tzw. dialogu są widoczne na zachodzie Europy: puste kościoły, herezje, nadużycia. Bardzo chciałbym się mylić ale ciemno to widzę. Jeśli Franciszek nie ogarnia tematu to powinien abdykować. A u bram islam...
ponad 3 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "36657"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.