DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Trwa ideologiczna wojna w USA. Stan Arkansas za całkowitym zakazem aborcji

Trwa ideologiczna wojna w USA. Stan Arkansas za całkowitym zakazem aborcji
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Gubernator Arkansas Asa Hutchinson podpisał we wtorek prawo dotyczące ochrony nienarodzonych. Zgodnie z nim w przypadku, gdy amerykański Sąd Najwyższy unieważni wyrok w sprawie Roe versus Wade, Arkansas zapewni niemal pełną obronę życia.

 

Ustawa dopuszcza wyjątek w obronie życia, jakim jest zagrożenie życia matki. Za nielegalną aborcję medyk będzie odpowiadał przed sądem jako za przestępstwo. Parlament stanowy przegłosował ustawę w trybie pilnym. Obydwie izby parlamentu poparły go w pierwszych dwóch tygodniach lutego. W parlamencie stanu dominują Republikanie.

 

Obecnie nie dojdzie jednak do zmian w legalności aborcji. Ustawa wejdzie w życie automatycznie w przypadku unieważnienia przez federalny Sąd Najwyższy wyroku w sprawie Roe versus Wade z 1973 roku.

 

Orzeczenie to legalizowało aborcję na terenie całych USA. Po zmianach w składzie Sądu Najwyższego istnieje szansa na unieważnienie tego wyroku. Najpierw jednak sprawa związana z aborcją musi trafić na wokandę.

 

Autorzy projektu ustawy w stanie Arkansas w uzasadnieniu porównują sprawę aborcji do podobnych niesprawiedliwości, jakie w przeszłości akceptował Sąd Najwyższy, by następnie je potępić. Przykładem jest rasistowska w gruncie rzeczy decyzja Sądu Najwyższego w sprawie Dreda Scotta z 1857 roku.

 

Według twórców projektu ustawy nadszedł czas, by Sąd Najwyższy zakwestionował także decyzję legalizującą aborcję. Ta bowiem stanowi zbrodnię przeciw ludzkości. Autorzy nowego prawa podają również naukowe dowody świadczące o tym, że życie zaczyna się w momencie poczęcia. Podkreślają również, że 3249 nienarodzonych dzieci zginęło w stanie Arkansas w 2017 roku. 

 

Tymczasem w styczniu w Nowym Jorku przegłosowano przepisy „zabezpieczające” stan przed ewentualnym unieważnieniem wyroku w sprawie Roe versus Wade.

 

Jednak Arkansas nie jest osamotnione. Wszak podobne prawa przeszły już w Luizjanie, Missisipi, Północnej Dakocie i Południowej Dakocie. Prace nad przepisami poprawiającymi obronę życia trwają też w Kentucky i Tennessee.

 

W tym ostatnim parlamentarzyści przegłosowali ustawę chroniącą życie nienarodzonych od momentu, gdy bicie ich serca stanie się możliwe do wykrycia serca (około 6 tygodni od poczęcia). Projekt ustawy musi trafić jeszcze do senatu i w razie powodzenia do podpisu gubernatora.

 

Źródła: lifenews.com / thehill.com

mjend


DATA: 2019-02-22 14:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.