DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Trwa dyskusja nad projektem ustawy zakazującej niedzielnego handlu

Trwa dyskusja nad projektem ustawy zakazującej niedzielnego handlu

„Solidarność” nie zgadza się na ustępstwa dotyczące zakazu niedzielnego handlu. – Cztery niedziele wolne, kropka, koniec – mówi Piotr Duda, przewodniczący związku.


 

Związkowcy przypominają, że projekt od zeszłego roku, kiedy trafił do Sejmu, i tak uległ już znacznym modyfikacjom, które polegały na ustępstwach wobec postulatów pracodawców. Lista wyjątków znacznie się wydłużyła. Obejmuje na przykład zapis, że w ciągu roku handel mógłby odbywać się przez siedem niedziel.


Handlowcy usiłują przeforsować zwolnienie z zapisów ustawy placówek branży spożywczej. Proponują zagwarantowanie każdemu zatrudnionemu prawa do dwóch wolnych niedziel w każdym miesiącu. Uważają to za korzystne dla rozwiązanie obu stron – pracodawców i pracowników.


Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, skupiający oprócz „Solidarności” także organizacje społeczne, uzyskał dla projektu poparcie wyrażone przez ponad pół miliona Polaków.

 


Źródło: IAR/tvp.info

RoM

 
DATA: 2017-07-16 11:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

MUSZĄ pracować w niedzielę??? Czyli proponujesz niewolnictwo? I tyle na temat twojej logiki.
11 miesięcy temu / do Stroke
 
@Piotr Nic nikomu się nie stanie od przestrzegania Prawa Bożego. A może skończyć z dniami wolnymi. Ile nowych miejsc pracy powstanie wtedy. A gdzie miejsce na odpoczynek? Ludzie w niedziele też chcą odpocząć. W Niemczech jakoś ludzie mają wolne niedziele a kościoły zioną pustką.
11 miesięcy temu / trooper
 
Jak wiadomo - budki z lodami, kawiarnie, resteuracje, kina teatry - muszą pracować w niedzielę (inaczej; aj waj - paraliż kraju). I tyle na temat logiki pomysłu PiS i tych, którzy takie rozwiązanie popierają. (3).
11 miesięcy temu / Stroke
 
Nie zycze tego panu, panie duda, żeby pan nie miał z czego wyzywic swojej rodziny!! Bo taki los czeka niestety wiele polskich rodzin, jeśli przeforsują ten pana POMYSŁ. Oby rząd się ocknąl i pomogl tak jak obiecal mniejszym handlowcom.
11 miesięcy temu / Piotr
 
Precz z dyktaturą pracy. Wolne weekendy nie tylko niedziele. Ważny jest człowiek i jego wypoczynek, a nie zyski kapitału, często zachodniego.
11 miesięcy temu / Michu.
 
Nie rozumiem dlaczego rozrachunki bankowe nie działają w soboty. To skandal. Zmieniłbym to od zaraz. Oczywiście urzędy też powinny być otwarte w soboty. A w niedziele zakaz zatrudniania. Zresztą jest już w kodeksie cywilnym przepis, że termin przypadający na niedzielę lub święto uprawnia do spełnienia świadczenia w dzień następny. Trzeba tylko nad tym przepisem popracować. No i w kodeksie wykroczeń wpisać karę z ekskulpacją jeśli ktoś czyni to z pobudek altruistycznych.
11 miesięcy temu / PK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.