DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Trwa antypolska kampania za zachodnią granicą. Tym razem ton nadają Hartman i „Nigdy Więcej”

Trwa antypolska kampania za zachodnią granicą. Tym razem ton nadają Hartman i „Nigdy Więcej”
Screen: zeitonline.de

Tygodnik „Die Zeit” dołączył do mediów roztaczających wokół Polski atmosferę rasistowskiej grozy. Nie mógł obyć się, oczywiście bez użytecznych informatorów, którzy skwapliwie malują nadwiślański krajobraz w brunatnych barwach.

 

„W Ełku na wschodzie Polski wybuchły zamieszki na tle rasowym. Powód: Polak został zabity przez Tunezyjczyka. Przyczyna: ignorowany przez lata rasizm” – tak niemiecka gazeta wprowadza czytelnika w temat głośnego zabójstwa i sprowokowanych nim zamieszek. „Antyislamskich i ksenofobicznych” nastrojów w mieście nie było w stanie uśmierzyć nawet błyskawiczne działanie policji i ujęcie sprawców – ubolewa autor.


Doniesienia uwiarygadnia Jan Hartman, diagnozujący, iż „nienawiść do islamu jest dzisiejszym odpowiednikiem antysemityzmu okresu międzywojennego”. Lewicowy filozof nie ma wątpliwości, kto tutaj jest winny. Oczywiście, Kościół Katolicki oraz nazwany, chyba żartobliwie, „narodowo-konserwatywnym” rząd Prawa i Sprawiedliwości.

„Bez skrupułów sieje się w Polsce nienawiść do Araba jak niegdyś do Żyda” – punktuje bezlitośnie filozof-polityk, zwracając się do czytelników z kraju Adolfa Hitlera.


Z kolei zaciekle zwalczające wszechobecny przecież w Polsce faszyzm stowarzyszenie „Nigdy Więcej” przekonało dziennikarza „Die Zeit” Thomasa Dudka, iż wrogość do obcokrajowców oraz homoseksualistów to tendencja narastająca od dłuższego czasu. Świadczyć ma o tym dobitnie stutysięczna frekwencja na złowrogim Marszu Niepodległości, który ostatnio odbył się – o zgrozo! – pod hasłem: „Polska, ostatni bastion Europy”.


Czary goryczy dopełniają mnożące się ponoć, zdaniem gazety, ataki na cudzoziemców. Na szczęście, nie padło jeszcze ze strony „Die Zeit” wezwanie do interwencji zbrojnej nad Wisłą, ale w przyszłości – kto wie?

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 


DATA: 2017-01-04 17:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Bialy Orzel, 100/100.
ponad 3 lata temu / Faszysta
 
Panie Hartman. Porównując Żydów do muzułmanów obraża pan Żydów. To jest naród cywilizowany.
ponad 3 lata temu / Kris
 
Ani to filozof ani polityk, ani profesor. Sprawdzić "osiągnięcia" w biblio-grafice.Natomiast jest to bodajże absolwent KUL.I jak widać dodatkowo zapiekły wróg Polski.
ponad 3 lata temu / prof. po podstawówce
 
Hartman, za wiki: "W 2008 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych" - bardzo ciekawe który Prezydent mu ten tytuł nadał, hmm...
ponad 3 lata temu / abc
 
Hartman powinien zostać pozbawiony obywatelstwa polskiego i zostać wydalony do swojej ojczyzny czyli IZRAELA. Tam jest jego miejsce
ponad 3 lata temu / NEXT
 
[..]Do takich ataków jak w Ełku za naszą zachodnią granicą dochodzi praktycznie codziennie i to nawet po kilka razy! Oficjalne statystyki niemieckiej policji mówią o tym, że w 2015 roku odnotowano aż 1239 przypadków przestępstw wobec nietykalności imigrantów lub uszkadzania budynków w których mieszkają/pracują imigranci (celowy wandalizm, podpalenia czy nawet przestępstwa z użyciem materiałów wybuchowych).W 2016 roku tylko do połowy października odnotowano aż 797 tego typu przypadków.Władze w Berlinie oficjalnie przyznają, iż są wstrząśnięte skalą przemocy, a jednocześnie? bezradnie rozkładają ręce, nie mając żadnej koncepcji jak zatrzymać postępującą falę przemocy i nienawiści.Teraz zestawmy powyższe dane ze wczorajszym pojedynczym incydentem z Ełku i zastanówmy się, czy rzeczywiście to Polska jest ?ksenofobiczna? wobec przybyszów z zagranicy? Czy coraz częstsze prześladowania uchodźców tuż za naszą zachodnią granicą nie powinny być tematem debaty PE?
ponad 3 lata temu / sielanka w Die Zeit-land
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.