22 lutego 2019

Trwa ideologiczna wojna w USA. Stan Arkansas za całkowitym zakazem aborcji

(fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM)

Gubernator Arkansas Asa Hutchinson podpisał we wtorek prawo dotyczące ochrony nienarodzonych. Zgodnie z nim w przypadku, gdy amerykański Sąd Najwyższy unieważni wyrok w sprawie Roe versus Wade, Arkansas zapewni niemal pełną obronę życia.

 

Ustawa dopuszcza wyjątek w obronie życia, jakim jest zagrożenie życia matki. Za nielegalną aborcję medyk będzie odpowiadał przed sądem jako za przestępstwo. Parlament stanowy przegłosował ustawę w trybie pilnym. Obydwie izby parlamentu poparły go w pierwszych dwóch tygodniach lutego. W parlamencie stanu dominują Republikanie.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Obecnie nie dojdzie jednak do zmian w legalności aborcji. Ustawa wejdzie w życie automatycznie w przypadku unieważnienia przez federalny Sąd Najwyższy wyroku w sprawie Roe versus Wade z 1973 roku.

 

Orzeczenie to legalizowało aborcję na terenie całych USA. Po zmianach w składzie Sądu Najwyższego istnieje szansa na unieważnienie tego wyroku. Najpierw jednak sprawa związana z aborcją musi trafić na wokandę.

 

Autorzy projektu ustawy w stanie Arkansas w uzasadnieniu porównują sprawę aborcji do podobnych niesprawiedliwości, jakie w przeszłości akceptował Sąd Najwyższy, by następnie je potępić. Przykładem jest rasistowska w gruncie rzeczy decyzja Sądu Najwyższego w sprawie Dreda Scotta z 1857 roku.

 

Według twórców projektu ustawy nadszedł czas, by Sąd Najwyższy zakwestionował także decyzję legalizującą aborcję. Ta bowiem stanowi zbrodnię przeciw ludzkości. Autorzy nowego prawa podają również naukowe dowody świadczące o tym, że życie zaczyna się w momencie poczęcia. Podkreślają również, że 3249 nienarodzonych dzieci zginęło w stanie Arkansas w 2017 roku. 

 

Tymczasem w styczniu w Nowym Jorku przegłosowano przepisy „zabezpieczające” stan przed ewentualnym unieważnieniem wyroku w sprawie Roe versus Wade.

 

Jednak Arkansas nie jest osamotnione. Wszak podobne prawa przeszły już w Luizjanie, Missisipi, Północnej Dakocie i Południowej Dakocie. Prace nad przepisami poprawiającymi obronę życia trwają też w Kentucky i Tennessee.

 

W tym ostatnim parlamentarzyści przegłosowali ustawę chroniącą życie nienarodzonych od momentu, gdy bicie ich serca stanie się możliwe do wykrycia serca (około 6 tygodni od poczęcia). Projekt ustawy musi trafić jeszcze do senatu i w razie powodzenia do podpisu gubernatora.

 

Źródła: lifenews.com / thehill.com

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 295 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram